Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl'dr zapisałem się na Pfizera, zostałem zaszczepiony Astrą bez mojej wiedzy.
Na szczepienie zapisałem się na początku maja. Wybrałem Pfizera i tak w sms zostało potwierdzone. Specjalnie wybrałem pfizera i czekałem 3 tyg, a Astre można było na za kilka dni się zapisać. Dziś byłem na szczepieniu. Duży punkt, taki w namiocie. W takiej jakby rejestracji mówię, że mam na tą i na tą godzinę i jeszcze na wszelki wypadek powiedziałem Pfizer. Zostałem pokierowany do stolika gdzie już były szczepiony nabite. Zaszczepili mnie i dostaje kartę. A tam, że Astra Zeneca. Zacząłem robić dym ale na nikim to nie zrobiło wrażenia. Kazali mi za przeproszeniem spieprzać. Typ co mnie zaszczepił mówił jaką mi to różnicę robi. Wręcz ze mnie szydził. W tej rejestracji to samo, jaka to różnica. Dostali Astre i Astrą szczepią cały weekend. Ale żadnej informacji nie ma nigdzie. A jeszcze celowo na początku powiedziałem godzinę, datę i że PFIZER. Zacząłem nagrywać i nikt się nawet tym nie przejął. Powiedzieli, że i tak nic z tym nie zrobię i tylko ja taki problem robię. Był ktoś jeszcze kto się szczepił i też miał pfizera no i poszedł się zaszczepić i tak i tak tą astrą... I podobno tylko ja problem robię. I kazali mi spadać bo ochronę wezwą.
Co mogę z tym zrobić? Przecież to niedopuszczalne.
#szczepienia #koronawirus #covid19 #pfizer #astrazeneca #zdrowie #prawo #prawomedyczne

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60a8db724fdc3a000b6c2e66
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Dopóki nie będzie komercyjnych szczepień i firmy farmaceutyczne będą zwalniane z odpowiedzialności, to ja walę takie szczepienia.
Myślę, że jeśli to nie fake, to możesz udać się do kancelarii prawnej i oskarżyć punkt szczepień do błąd w sztuce lekarskiej i narażenie Cię na poważne problemy zdrowotne. Pewnie będzie do wyrwania nie mała kwota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak samo mój kumpel, lekarz, zapisał się w lutym na szczepienie Pfizerem, w tym samym czasie wchodziły szczepienia dla nauczycieli Astrą.
Pielęgniarka wzięła go za nauczyciela i zaszczepiła go Astrą, on krzyknął, że lekarz i umawiał się na Pfizera, ale za późno.
@eternit_nie_wybacza: Łamią procedury. A co jeśli na drugim szczepieniu mimowolnie bez wiedzy i zgody pacjenta zaszczepili by go znowu inną szczepionką. Może teraz jednodawkową J&J. Może szczepiony pacjent ma jakieś zaburzenia związane z krwią i nie chciał szczepionki owianej złą sławą Astra Zeneki.
@AnonimoweMirkoWyznania: też myślę że to nie fejk. Dużo ludzi dostaje SMS ze zmianą terminu i zamiast pfizera wciskają astrę której nakupowali i dalej chcą np od krajów które rezygnują. PiS to banda #!$%@?ów. Jest różnica jaka szczepionka przede wszystkim dlatego że dana osoba wybrała termin i szczepionkę i to był jej wybór. Potem będzie mieszanie szczepionek bez zgody czy pomyłki z dawką. Ja bym robił aferę, mogli sobie wzywać policję.
@eternit_nie_wybacza: wiesz tu nie chodzi o negowanie sensu szczepień. Ja jestem za szczepieniami ale trzeba przyznać że takie sytuacje mogą mieć miejsce. Sam widziałem że ktoś otrzymywał SMS ze zmianą terminu i szczepionki na inną niż się umawiał. O pomyłkach(?) gdzie ktoś dostał AZ zamiast innej szczepionki też były informacje. Tu chodzi przede wszystkim o uszanowanie czyjegoś wyboru.
@eternit_nie_wybacza: Ja w punkcie zadałem pytanie czy w strzykawce jest J&J i Pani do mnie że oczywiście i że w końcu ktoś się o to zapytal xD a 100 ludzi przerobiła. Więc trzeba dobrze sformułować pytanie. A że ludzie nie pytają bo są w stresie to sanitariusze są rozpieszczeni.
@ElectroNICK: u mnie było podobnie. Wpuszczali do pokoju na szczepienie po 4 osoby i pielęgniarka chodziła od krzesełka do krzesełka robić wkłucia. Akurat tak się złożyło, że gość przede mną zapytał czy Pfizer na co padło potwierdzenie ze strony pielęgniarki. Gdybym nie słyszał tego na własne uszy to sam bym pytał, bo w tym kraju niczego nie można być pewnym ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Pachnie mi fejkiem a jak nie to op też #!$%@? trochę. Powinien powiedzieć że mają #!$%@? i go przepisać na pfizer lub moderna, albo zmienić punkt.

W moim punkcie takie coś raczej nie mogłoby się wydarzyć bo na dzień dobry był strażnik miejski co rozdawał te ankiety i sprawdzał dane. Jak sprawdził to pieczątka dawał pfizer albo astra na tej ankiecie zgodnie z przypisaniem w kierowaniu

W innych punktach mogłoby
krajzkartonu2: Idź do prawnika. Zrób sobie poziom d-dimerów. Jak będzie zbyt wysoki będziesz miał podkładkę. Do tego badania publikowane przez rządową agencję pokazują, że astra może słabo chronić przed nowymi wariantami: https://www.aotm.gov.pl/media/2021/05/Skutecznosc-szczepien-COVID-IHME-AOTMIT-21.05.2021-Zalacznik.pdf

Póki ludzie będą dawali sobą pomiatać, póty będzie tragicznie w służbie zdrowia. Ci ludzie dostają sporą kasę za szczepienie.

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: W sumie nie masz o co mieć żalu, bo moim zdaniem akurat dostałeś dużo lepszą szczepionkę, bo sprawdzoną znaną technologię wektorową opracowaną w Oxfordzie, którą zaszczepiono większość poddanych królowej Elżbiety, a nie niemiecką genową mRNA dobrą dla emerytów.
( ͡ ͜ʖ ͡)
Napisz lepiej czy Cię szczepionka sponiewierała trochę po pierwszej dawce jak wielu? Im bardziej poniewiera tym silniejszy masz organizm, więc to dobry prognostyk.