Wpis z mikrobloga

@Seraf: Odpowiesz na kilka pytań tutaj lub na priv odnośnie wyjazdu do Australii? Jestem żywo zainteresowany i to nie dlatego, że napisałeś o zarobkach. Myślę o tym od pewnego czasu.
@BillDe trudno powiedziec. Mam 15 lat doswiadczenie a ostatnia rola to Engineering Manager. Robilem w Javie, Pythonie, Scali, C#, bash, perl, PHP.
@Seraf: pierwsze 4 pytania:
1. Czy jest jakikolwiek powód dla którego mógłbyś żałować na dziś dzień, że pojechałeś do Australii? Jak oceniasz swoje życie tam?
2. Jak dostać wizę? Z punktacji wychodzi mi że jakbym był singlem i zdał angielski na max to mam 85 punktów do wizy. Dużo, ale mam dziewczynę i mi punkty mogą spaść, dodatkowo jeszcze nie zdawałem angielskiego ale raczej tak mocny nie będę. Znasz jakieś sposoby
@Ilythiiri
1. Nie zaluje w zadnym aspekcie. Jedynie zaluje ze wyjechalem tak pozno bo w wieku 31 lat. Zaluje tez ze mimo prob nie udalo sie wczesniej wyjechac do USA.

2. Ja mialem 60 i wtedy starczalo. Nie wiem jakim sposobem zdobyc wiecej, moze studia w AU i pozniej praca ktora liczy sie dodatkowo.

3. Nie, wszystko jest dosyc jasne i znane. Najwieksza sprawa to ze pierwsza prace w AU jest znalezc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ilythiiri:
2. Zapomnij o skilled migration Visa. W tym momencie podobno nawet nie patrzą na punkty tylko sobie wybierają kto im pasuje i kto już jest ładnych parę lat na terenie Austrialii.

Idź droga Visa sponsorowana a potem 186 nominacja rezydencji przez pracodawcę. Albo od razu 186 jak pracodawca się zgodzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ilythiiri: za dużo pewnej nacji fałszuje papiery i próbuje aplikować.
To info od agenta migracyjnego że w ogóle tak robią żeby nie było że sobie wymyślam. Dodatkowo mamy Covid więc jak aplikujesz overseas czyli spoza Australii no to wiadomo że szybko tam nie wlecisz a im rzeczywiście zależy na skilled migrants
@Luigi93: Ok, a zakładając, że dobiję do 80 punktów i więcej (bo jestem w stanie w teorii osiągnąć nawet 90-95) to jest sens składać o skilled migration Visa? Czy też za mało?

Polecasz kontakt z jakimś agentem imigracyjnym żeby wypytać? Są tacy co udzielają wstępnych porad za darmo a dopiero przy ogarnianiu papierów pobierają kasę?