Wpis z mikrobloga

mireczki, czy po złożeniu wypowiedzenia można złożyć wniosek o kredyt hipoteczny z pozytywnym wynikiem?
Mam umowe o prace i 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Chciałbym zmienić pracę ale przejść na kontrakt B2B do innej firmy. To oznacza, że wtedy musiałbym czekać pewnie 12 miesięcy na zdolność kredytową. Ale czy mogę złożyć wypowiedzenie i wtedy wystąpić o kredyt czy lepiej się pospieszyć i najpierw złożyć wniosek o kredyt?
#kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci
  • 5
@e7450: na zaświadczeniu o zarobkach jest informacja czy wnioskodawca jest w okresie wypowiedzenia.
Jeśli przechodzisz na b2b w tej samej branży/stanowisku to być może można policzyć to jako ciągłość zatrudnienia.

W razie czego mam bardzo dobrego doradce kredytowego z którym współpracuje na co dzień - jakbyś chciał z kimś przegadać cały temat.

Lub na mirko działa @kozerus i @marcpol
@e7450: W zaświadczeniach które pracodawca wypełnia dla banku jest pytanie o to czy pracownik jest aktualnie na wypowiedzeniu, więc na pewno musisz ogarnąć te zaświadczenia przed rzuceniem papierami. Podczas background checku który robi bank przed udzieleniem decyzji kredytowej może mieć miejsce jeszcze sprawdzenie z pracodawcą czy jesteś tam nadal zatrudniony (ale zgodnie z RODO pracodawca nie powinien takiej informacji udzielać). Teoretycznie dla spokoju ducha najlepiej byłoby uzyskać decyzję kredytowa przed złożeniem
@e7450: zdecydowanie najlepiej poczekać z wypowiedzeniem umowy do podpisania umowy. Można ewentualnie pomyśleć nad kredytem jak przejdziesz na B2B tylko dopiero po 3mcach i spełnieniu kilku warunków.