Wpis z mikrobloga

Hej! Pod koniec roku zamierzamy z różową jechać do Kenii (ona jest obywatelką tego kraju) tak się zastanawiam czy ktoś z was może tamże był na wakacjach i mógłby udzielić jakichś cennych rad poza tymi, które można przeczytać na stronie MSZ?

Zamierzamy tam spędzić blisko dwa tygodnie i pewnie będzie trochę łatwiej się zaadoptować będąc od początku w towarzystwie lokalsów, ale z drugiej strony przeraża mnie sam fakt wybrania się do Afryki i tego co tam mogę spotkać. Mam na myśli przede wszystkim przyzwyczajenie do europejskiego wygodnictwa i zderzenie z tamtejszymi warunkami, zwyczajami...

Z góry dziękuję za wszelkie cenne rady i mam nadzieję, że wrócę cały i zdrowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podroze #afryka #kenia
  • 19
@kinasato: nie nie broń Boże. To nie kwestia braku zaufania, a mojego podejścia i chęci posiadania jak najwiekszej liczby informacji, ponieważ nie lubię niespodzianek albo sytuacji stresogennych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo wszystko nigdy tam nie byłem i mam trochę pełne portki, że zamiast super wizyty będzie afrykańska trauma xd Co innego, gdybyśmy jechali np. do Kanady, bo to jednak bliski nam kulturowo kraj (europejczycy) i wiedziałbym
@kimunyest95: przeżyjesz, ale generalnie musisz mieć cały czas łeb na karku. kilkukrotnie widziałem, jak mój odłożony do łuku bagażowego plecak w autobusie nagle ląduje na plecach murzyna, który zaczyna się oddalać. o pospolitych kradzieżach w matatu podczas przechodzenia w głąb busika, to nawet nie wspominam. muszę przyznać, że opanowali sztukę kradzieży do perfekcji. wsadziłem telefon do plecaka, plecak cały czas między nogami w czasie jazdy busem, a na safari przesiadka do
@kimunyest95: pilnuj się, żeby Cię czarni nie okradli, a ona jak jest lokalesem to niech wszystko ogarnia, bo dla białego ceny są X10. Najważniejsze masz się dobrze bawić :)

@adasteBatory świetnie opisane, mam podobne doświadczenia z czarną Afryką, jak lubię podróżować indywidualnie, to tam pod koniec uznałem, że lepiej wynająć coś z agencji i odpoczywać niż się non stop pilnować i wkurzać.
@adasteBatory: @ramirezvaca: @kotbehemoth: o takie odpowiedzi mi chodziło. Tu nie chodzi o brak zaufania do mojej drugiej połówki, a o to, że to jest trochę inny świat, z którym nie miałem styczności.

Jak gdzieś coś wyczytam, że jedziesz sobie taksą a ktoś na skukterku podbija ze spluwą i trzeba wyskakiwać z telefonu i portfela (lub samoczynnie elektronika znika z plecaka) czy że na porządku dziennym są uprowadzenia dzieciakow (dzieci
@kimunyest95: tak hardcorowo, że ktoś z nożem czy bronią to nigdzie nie miałem, ale była sytuacja że koleś nas ewidentnie wystawił, ale ja jestem dość duży i skończyło się na tekstach jak długo ćwiczę i skąd jestem. To są fajne kraje ale w #!$%@? drogie dla białego :) Ty masz ten luksus, że masz miejscową więc będzie na bank fajnie i tanio :)
@kimunyest95: Napewno musisz pojechać na safari. Niesamowite jest oglądać takie zagęszczenie zwierząt. Nie traktować każdego czarnego jak potencjalnego złodzieja. Większość z nich jest sympatyczna i ciekawa skąd jesteś, w Nairobi dość często mnie zaczepiali na pogawędke. Uważać na ceny, jest to jawna dyskryminacja, ceny dla białasa są o wiele wyższe niż dla czarnego. Nie robić zdjęć budynkom rządowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wykopowym ekspertem od Afryki jest @Dwadziescia_jeden może on coś pomoże


@kotbehemoth: @kimunyest95: @ramirezvaca: niezmiernie mi miło, że ktoś jeszcze o mnie pamięta :) W samej Kenii co prawda jeszcze nie byłem (choć będę pewnie jeszcze w tym roku), ale pod moim tagiem #wanderlust wrzucałem swego czasu trochę nie raz mrożących historii z okolic (Róg Afryki plus Etiopia), a nieco później z przeciwległego obszaru (Afryka Zachodnia, m.in. WKS, Liberia, Sierra