Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema jestem tegorocznym maturzystą i planuję iść na akademie morską na nawigacje i generalnie przyszłość wiąże z morzem. Jedyny problem to konieczność posiadania morskiego świadectwa zdrowia, ktoś wie jak tam wygląda sprawa co do wady wzroku? Czy jeśli mam wadę ale w okularach/soczewkach widzę 1,0 to git czy wada kompletnie wyklucza?
#studia #morze #zeglarstwo #akademiamorska #marynarz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60a6d1fc1e7e7f000be6040b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania:

mam wadę ale w okularach/soczewkach widzę 1,0 to git

Git ale masz jakiś limit wady wzroku bez okularów

Ogólnie to nie polecam akademii morskiej i pracy na morzu, chyba że jesteś jakimś pasjonatem morza. Płace na morzu nie rosną a wręcz maleją. Konkurencja ze strony masowo kształconych ludzi z krajów trzeciego świata, którzy są gotowi pracować za kilkaset euro jest ogromna.
OP: @r4do5 No właśnie z jednej strony od dłuższego czasu do tego dąże, z drugiej jest to bardzo wymagające i wydaje mi się też, że troche wyniszczające. Czego się najbardziej obawiam to, że cała moja pasja do sportów wodnych(pływam na kite, żegluje i na skuterach pływam) może mi obrzydnąć i skończe jak wielu, którzy na lądzie tylko chleją czekając na kolejny rejs.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)