Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@No_to_dentka:

Rozpoczynam dziś najbardziej przerażającą rzecz w całym moim 30letnim życiu. Zgodnie z nauką Hitchcock'a - najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie musi tylko narastać - zdiagnozowano u mnie złośliwy nowotwór mózgu - glejaka. Jeden z najbardziej bezwzględnych morderców wśród nowotworów złośliwych. Nowotwór nieuleczalny i 100% śmiertelny. Ambicją współczesnej medycyny nie jest wylecznie tej choroby, lecz uczynienie z niej choroby przewlekłej.
Dziś zgłosiłem się do szpitala na radioterapię. Przez następne kilka tygodni, pięć dni w tygodniu, mój mózg będzie systematycznie, kawałeczek po kawałeczku, prażony niczym popcorn w mikrofalówce. Delikatna, bielutka, pofalowana galaretka, stanowiąca siedlisko całości mojego jestestwa będzie wymieniana na czas jaki mi pozostał do śmierci.

Po co o tym piszę?

Bo nie mam nic lepszego do roboty. Od dzisiaj przez ok. 1,5 m-ca podstawą mojej aktywności będzie czekanie na następne naświetlania.

Bo chciałbym założyć tag #greyinmay, abyście mogli śledzić moją relacje z tego doświadczenia, którą będę spisywał dla siebie, ku pamięci.

A przede wszystkim chciałbym Cię uświadomić, że maj jest miesiącem budowania świadomości na temat guzów mózgu i że choroby nowotworowe są realnym zagrożeniem dla Ciebie i w Twoim, bliższym lub dalszym, otoczeniu.

#szpital #nowotwory #glejak #radioterapia #choroby