Wpis z mikrobloga

Nie mogę już słuchać tego zawodzenia "klasy średniej" której podnoszą podatki. Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak ktoś zarabia 6000 zł czy 8000 zł. Jebnijcie się więc w beret i przejrzycie na oczy. Podniesienie bogatszym ludziom podatków, aby ponosili oni wyższe koszty funkcjonowania państwa to jedno z niewielu co się PISowi udało. Wiec... Wuj Wam w doope z waszymi problemami ¯\_(ツ)_/¯

Życia nie znacie.

Ale mimo wszystko i tak **** * ************ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #podatki #bekazpisu #pis #praca #nowylad
  • 304
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: No własnie wiele opracowań, potwierdza, że w zależności od efektywności i celu, zwiększenie wydatków publicznych, może również zwiększać PKB.
Co jest dosyć logiczne, jeżeli jest grupa milionerów która wyda na jacht, to owy jacht da mniejszy wzrost PKB w dłuższej perspektywie niż wydanie tych samych pieniędzy, na edukacje, dzięki czemu, X obywateli będzie troszeczkę bardziej produktywnych, jakiś program społeczny, dzięki któremu Y obywateli nie pójdzie w karierę przestępcy itd.
  • Odpowiedz
Co jest dosyć logiczne, jeżeli jest grupa milionerów która wyda na jacht, to owy jacht da mniejszy wzrost PKB w dłuższej perspektywie niż wydanie tych samych pieniędzy, na edukacje, dzięki czemu, X obywateli będzie troszeczkę bardziej produktywnych, jakiś program społeczny, dzięki któremu Y obywateli nie pójdzie w karierę przestępcy itd. itd.


@CzaryMarek: Czemu wyskakujesz mi z grupą milionerów skoro Nowy Ład ich nawet nie dotknie a spróbuje wyruchać mnie z
  • Odpowiedz
Wiesz czemu tak jest? Bo nie ma komu otworzyć jakiejkolwiek konkurencji do której pracownicy mogliby uciec więc Janusz będzie ich doił jak chłopów pańszczyźnianych. Konkurencyjne firmy mogliby założyć ludzie którzy dorobią się zarabiając te 15k, ale z jakiegoś powodu chcesz im zwiększyć podatki żeby nie było ich na to stać


@GienekZFabrykiOkienek: ludzie robiący soft i mający dychę miesięcznie otworzą ubojnię, masarnię, fabrykę palet, firmę montującą windy, firmę produkującą plastikowe odlewy jak np. siedziska krzeseł ?
u mne w Wawie za 4 netto muszę mieć drugą pracę by kredyt na mieszkanie 35m2 spłacać - już widzę jak programiści mający 12 k czy 10 otworzą ubojnię konkurencyjną w której dadzą 4000 ludziom w Pcimiu Mazowieckim Dolnym

ale za to będą pisać, że inni to robaki i starsze osoby trzeba eksterminować i zabrać im emerytury a jak ktoś nie zarabia 5k netto to jest nieukiem, leniem , debilem, kretynem i
  • Odpowiedz
@vilas: Ja oczywiście fabryki smrodu nie otworzę bo się na tym nie znam, ale moja żona jest inżynierem od tworzyw sztucznych więc nie wykluczone, że moje dzieci będą dziedzicami króla plastikowych krzeseł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja może kiedyś otworzę firmę zajmującą się inteligentnymi domami czy czymś takim i dam pracę paru monterom - nie mam na to takiego ciśnienia żeby rzucić wszystko i robić to
  • Odpowiedz
wg wykopowych kuców z it jestem nieukiem alkoholikiem bo zarabiam poniżej robotnika w fabryce - a to że jestem abstynentem alkoholowym co ukończył polibudę dzienną ze stypendiami naukowymi nie ma znaczenia, jestem nieukiem alkoholikiem patolem bo bez 500+ np dzieci bym nie mógł mieć


@vilas: Stary, sorry, ale z moich znajomych robić po instytutach to poszły dziewczyny które szukały ciepłego stołka żeby móc skupić się na dzieciach. Mam wrażenie, że
  • Odpowiedz
hahaha 100k - tyle to balkon kosztuje w bloku

fabryka to miliony na sprzęt


@vilas: Nie muszę zaczynać od fabryki, do mojej firmy wystarczy mi na początku monter i trochę mojej pracy po godzinach, jak wypali to pójdziemy dalej. Większość firm nie zaczyna od nie wiadomo czego, kilkusetosobowa fabryka w której robiłem kiedyś IT zaczynała od jednej obrabiarki którą ojciec ówczesnego prezesa wstawił do garażu. Szef mi opowiadał jak ten
  • Odpowiedz
ta ta jedyni ambitni i pracowici i wykształceni niepatologiczni ludzie to programiści z korpo którym zachodnie firmy zleciły jako tanszym 2-3x outsourcingowo klepanie kodu za 3000 euro czyli pensje urzędnika nadzoru sprawdzającego czy sklep ma świeżą wędlinę w niemczech

wszyscy poza programistami na b2b są nieambitnymi leniami

ja kiedyś outsourcingowo wygryzłem w grafikach do gier angoli, byłem tańszy, potem mnie wygryzły dzieci z Indonezji (robienie tekstur do gier)
czyli przez moment byłem ambitny potem nie wg tej logiki
  • Odpowiedz
@vilas: Zgadzam się 3k euro, to nie są jakieś mega pieniądze - dlaczego w takim razie chcesz #!$%@?ć od nich podatków?
Uważasz, że tylko w IT można dobrze zarobić (przynajmniej jak na polskie warunki)? Mój kumpel ciągnie 10k robiąc badania wytrzymałościowe materiałów dla lotnictwa, inny ma 9k w banku, koleżanka ciągnie 6,5k projektując układy optyczne. Znajoma jest dobrą wizażystką i jeździ nową betą. Mój ojciec jest doświadczonym hydraulikiem i ciągnie
  • Odpowiedz
najpierw ambitny był rysownik z anglii za 20 funtów/h

potem ja za 8 dolarów/godzina

potem dziecko z indonezji za 3 dolary/h


@vilas: Ale przecież globalizacja krzywdzi mnie nie mniej niż ciebie - czy to ja jestem jej winien, że chcesz mi #!$%@?ć podatków? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Mój kumpel ciągnie 10k robiąc badania wytrzymałościowe materiałów dla lotnictwa,


@GienekZFabrykiOkienek: instytut tyle płaci ?
to w innym instytucie dla innej dziedziny mamy 2900
robią moi koledzy podobne rzeczy tylko w innym instytucie 2500-3100 max
sam siedzę w podobnej działce
a w wojsku w instytutach to jeszcze mniej płacą cywilom
  • Odpowiedz
Ja rozumiem, że czujesz się pokrzywdzony przez los ale czemu masz o to pretensje do mnie?


@GienekZFabrykiOkienek: poczytaj co wykop pisze o ludziach mających mniej niż np. 6 ka na rękę

poczytaj
- robaki, nieroby, lenie, debile, patologia
poczytaj bo tak jak lewactwo jest ślepe gdy im wytykasz jak się zachowują wobec patriotów tak samo kuce są głuche i ślepe na to co piszą np. o eksterminacji emerytów
  • Odpowiedz
to w innym instytucie dla innej dziedziny mamy 2900

robią moi koledzy podobne rzeczy tylko w innym instytucie


@vilas: No to rusz dupę, jak będziecie się dawać ruchać to będziecie ruchani ¯\_(ツ)_/¯ Byłem dokładnie w tym miejscu co ty i gwarantuję ci, że jak stamtąd #!$%@? to będzie tylko lepiej.
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: do badań tego typu jak piszesz to znam kogoś kto robi w tym wojskowym instytucie , 3500 ma , dokładnie to co pisałeś
znam kogoś kto siłowniki do F16 sprawdzał w Zielonce i odszedł bo 3 tysie na rękę było i poszedł do fizycznej
akurat ja nie zdradzę gdzie robię i jaka nazwa instytucji i pod kogo podlegam
ale to co piszesz, że za 10 ka takie badania to
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: które laboratorium płaci więcej niż 3 tysie na rękę laborantom ?
ja normy np. tłumaczyłem ang-pol i przepisy do tego (inna dziedzina) ale podobny charakter działalności (inne urządzenia, inna instytucja etc)

gdzie płacą za taką robotę wiecej niż 3k ?
  • Odpowiedz
poczytaj co wykop pisze o ludziach mających mniej niż np. 6 ka na rękę


poczytaj

- robaki, nieroby, lenie, debile, patologia

poczytaj bo tak jak lewactwo jest ślepe gdy im wytykasz jak się zachowują wobec patriotów tak samo kuce są głuche i ślepe na to co piszą np. o eksterminacji emerytów


@vilas: I to jest powód żeby okraść 'bogoli' 15k? Ludzie mają różne priorytety, moja różowa trzepie kosmiczne 3k bo
  • Odpowiedz