Wpis z mikrobloga

Nie mogę już słuchać tego zawodzenia "klasy średniej" której podnoszą podatki. Ludzie... Większość osób w Polsce ma problem ze znalezieniem pracy za 3000 na rękę. Dotyczy to także wyższego wykształcenia w słabiej opłacanych zawodach. A Wy tu miałczycie jak jakieś więzienne pedzie, że podnoszą podatki jak ktoś zarabia 6000 zł czy 8000 zł. Jebnijcie się więc w beret i przejrzycie na oczy. Podniesienie bogatszym ludziom podatków, aby ponosili oni wyższe koszty funkcjonowania państwa to jedno z niewielu co się PISowi udało. Wiec... Wuj Wam w doope z waszymi problemami ¯\_(ツ)_/¯

Życia nie znacie.

Ale mimo wszystko i tak **** * ************ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #podatki #bekazpisu #pis #praca #nowylad
  • 304
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: a gdzie niby pójdę jak na moje CV od 2 lat nie mam odpowiedzi lub mam propozycje "konstruktor żel-bet, 3000 netto pod warunkiem że ma pan uprawnienia konstrukcyjno budowlane"
lub "poszukujemy inżyniera sprzedaży, pozyskiwanie nowych klientów, minimalna + prowizja od sprzedaży, poszukujemy inżyniera sprzedaży naszych żurawi "
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: powtarzając - szukam pracy długo i nie mam zaproszeń na rozmowy, wysyłam CV w różne miejsca włącznie z compliance dla big4

ale co do instytucji - znam podobny przypadek kogoś kto dobrze zarabia a robi to co inni , ma pensje 2x większą
jest jednak drobny szczegół
syn posłanki
robi to co inni w pewnym laboratorium, tylko ma 2x taką pensję
poprzednia kadencja ale mnożnik na stanowisku mu został
  • Odpowiedz
ale co do instytucji - znam podobny przypadek kogoś kto dobrze zarabia a robi to co inni , ma pensje 2x większą

jest jednak drobny szczegół

syn posłanki

robi to co inni w pewnym laboratorium, tylko ma 2x taką pensję

poprzednia kadencja ale mnożnik na stanowisku mu został


@vilas: Jestem przekonany, że #!$%@? mi podatkami zmieni tę sytuację ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: bawisz się erystyką jak każdy kuc
najpierw mówisz można zarobic tylko trzeba chcieć
to ja mówię że chcę
to wtedy od razu odwrotka że biedny przedsiębiorca

konkretnie - szukam pracy, 6 lub 7 netto, warszawa, podobna praca jak napisałem, może być laboratorium, mogą być normy techniczne od biedy tekstury do gier (chociaż dzis są skanery 3d i substance painter w 3dmaxie i nie maluje się już w corelu rastrowo
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: z biznesem jest też taki problem, że biznes często kłamie - dam przykład
firma mi napisała, że szukają kogoś do prostej pracy biurowej z podstawową znajomością rysunku technicznego - suuuuuper, jade
co się okazuje na rozmowie
a ile lat pan konstruował mechanizmy automatyki przemysłowej ?
co ?
no ile lat w drugiej firmie robił automatykę przemysłową, projektowanie obwodów, w solidworksie CNC do
  • Odpowiedz
@vilas: Ale czy ja jestem Urzędem Pracy? Nie znam twojej branży i nie powiem ci jak w niej zarobić, widzę tylko, że ludzie zarabiaja. Jeżeli interesuje cię IT to służę radą ( ͡º ͜ʖ͡º)
Problemem jest to, że w sumie to nie napisałeś co konkretnego umiesz, tylko, że chcesz 7k za normy techniczne. Przemyśl jakie masz rzeczywiście skille i czego się możesz nauczyć żeby wpasować
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: co umiem - znam parę rozporządzeń (opierających się np na anglojęzycznej normie) i umiem zgodnie z nimi sprawdzić przedmiot urządzenie na sprzęcie który używam a następnie napisać na to decyzję administracyjną zgodnie z przepisami
  • Odpowiedz
co umiem - znam parę rozporządzeń i umiem zgodnie z nimi sprawdzić przedmiot urządzenie a następnie napisać na to decyzję administracyjną zgodnie z przepisami


@vilas: Brzmi to jak umiejętność o podobnej wartości rynkowej jak moja znajomość fizyki jądrowej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: gdyby próbował to bym po cba dzwonił akurat na moim stanowisku mam narażenie korupcyjne ale zwyczajnie ludzie wiedzą, że dyskusji ze mną nie ma i na szczęśćie nikt nie usiłuje bo wtedy alarm i CBA, mam sprawdzić co mam i tyle, w momencie pracy jestem funkcjonariuszem publicznym i próba korupcji to kilka lat, z przepisów jestem tzw. funkcjonariuszem
  • Odpowiedz