Wpis z mikrobloga

@Krzyshake: choćby spaghetti gdzie zamiast mięsa smażysz na patelni toffu wędzone.

Dość często jem też po prostu gotowane warzywa, proste, szybkie, tanie, smaczne. Głównie ziemniaki z brokułem i fasolą.

Albo zupa z soczewicy, mleka kokosowego z czosnkiem i przecierem pomidorowym + pestki dyni.
@Krzyshake: https://ervegan.com/ kiedyś ktoś wrzucił, ale jeszcze nic z tej strony nie robiłam, więc nie wiem czy polecam, ale możesz zerknąć. A z b12 bierz największą dawkę (wysikasz nadmiar) i polecam osobiście cyjanokobalaminę. A i #!$%@?ć Nestle. Nic od nich nie polecam kupować, bo to firma mająca krew niemowląt na rękach i wykorzystują dzieci do pracy. Z resztą polecam poczytać co oni #!$%@? i #!$%@?ą. Również zabierają wodę z miejsc gdzie
Średniej wielkości cebulę pokroić na bardzo drobną kostkę i wrzucić na patelnię ze średnią ilością tłuszczu, najlepiej rzepakowego. Podsmażać około minuty dobrze mieszając, po czym dodać szczyptę soli, zmniejszyć ogień do małego i przykryć patelnię. W czasie gdy cebula się dusi, należy dobrze rozdrobnić kostkę tofu (ok 350g), następnie dodać łyżkę oleju, dwie czubate łyżki płatków drożdżowych, łyżeczkę kurkumy, od serca świeżo mielonego pieprzu, oraz dwie szczypy soli kala namak. Jeśli zkurat
@Krzyshake:
- warzywa grillowane z tzatziki (są wegańskie jogurty, może któryś się nada)
- caponata
- spory wybór makaronów- z pesto, z sosem ze świeżych pomidorów, z pomidorami suszonymi, szpinakiem i tartą cukinią, alio oglio etc.
- zupy kremy i półkremy z pestkami dynii/płatkami migdałowymi czy grzankami czosnkowymi, np. ziemniaczano porowa, brokułowa, pomidorowy etc. można na koniec skropić oliwą np. pikantną
- wegański miso ramen i prostym i szybkim wywarem na