Wpis z mikrobloga

A teraz krotko o tym jak to pis chce wyrownywqc szanse i zmniejszac dystans do Niemiec i innych krajow zachodu.

Polska w Nowym Ladzie
Jest sobie Mirek programista w PL ktory ma te 6k euro brutto na UoP w korpo bo wlasnie zostal Architektem. Wg pisowcow to bogacz a byc moze i zlodziej wiec od 28k euro wpadnie w najwyzszy prog podatkowy. Nic mu sie nie nalezy jak zachoruje i tak bedzie musial korzystac z oszczednosci i leczyc sie prywatnie. Jak Mirka zwolnia i nie bedzie miec pracy to moze liczyc na zasilek 300 euro

Niemcy,
Miro Solution Architect 15k euro gross salary. Rocznie zarobi ponad 2 razy tyle co Mirek i nawet nie otrze sie o najwyzszy prog zaczynajacy od 250k euro. Nik nawet nie pomysli o nim jak o bogaczu. Ot normalny przedstawiciel klasy sredniej. Dodatkowo sluba zdrowia na wysokim poziomie. Jak Miro straci prace bedzie mial zasilek pozwalajacy sie utrzymac i bedzie wynosic 67% zarobkow jakie mial Miro.

1 zarzut jaki sie pojawi ze przeliczam na Euro zarobki w PL. A owszem przeliczam bo jestesmy w Unii. Zapraszam na strone konfiguratora BMW i popularnego wsrod klasy sredniej modelu X3. Cena dla Miro i Mirka bedzie identyczna

Jako bonus kalkulator liczacy ile stracice na nowym ladzie https://kalkulatorfinansowy.app/app/?#/ mozna sprawdzic zarowno B2B jak UoP

#bekazpisu #nowylad #programista15k #programista20k #korposwiat
  • 7
@borjaki: No ja nie ukrywam, że chciałem uzbierać na wkład własny (bo dobrze zacząłem zarabiać stosunkowo niedawno), ale teraz zbierać kiedy tyle mi mają zabrać i ryzykować kredyt kiedy nie wiadomo co będzie ze stopami procentowymi - dziękuję, ale wolę zrealizować program emigracyjny skoro sami mnie namawiają.
@borjaki: 1. 15k euro brutto to bardzo dużo pieniędzy nawet jak na IT. Znam bardzo wielu programistów w Berlinie na różnych poziomach doświadczenia i 8k euro brutto to już jest bardzo dobrze.
2. Z 15k euro jak nie masz żadnych ulg to dostajesz około 8475 euro na rękę. Czyli niecałe 57% tego co zarobisz.
3. W Polsce obecnie od 27k PLN brutto miesięcznie co też jest mega dobrą kasą nawet w
@borjaki: Fajny ten kalkulator ale brakuje mi jednej opcji, ktorej nigdzie bie moge z znalezc.

Otóż nie moge znalezc informacji jak wyjde na tej zmianie rozliczając sie z żoną. Razem jesteśmy tuż pod podwójnym progiem i martwię sie ze te wszystkie wyliczenia sa dla mnie o kant dupy potłuc, bo wzrost składki zdrowotnej w moim przypadku nie zostanie zniwelowany przez niższy podatek dochodowy, bo nie wchodze w drugi prog
. 15k euro brutto to bardzo dużo pieniędzy nawet jak na IT. Znam bardzo wielu programistów w Berlinie na różnych poziomach doświadczenia i 8k euro brutto to już jest bardzo dobrze.


@yggdrasil: Czemu patrzysz na Berlin który jest wręcz jakimś memem jeżeli chodzi o IT a nie np na LA? ( ͡º ͜ʖ͡º)

3. W Polsce obecnie od 27k PLN brutto miesięcznie co też jest mega