Wpis z mikrobloga

@Gaku745: Nas smieszy, ze zbrodnie CIA przypisujesz kapitalizmowi, systemowi ktory jest stricte ekonomiczny, a bronisz komunizmu ktory jests systemem ekonomiczno-spolecznym. CIA nie robilo zamachow stanu zeby wprowadzic tam kapitalizm, a ZSRR atakowaly panstwa, zeby szerzyc swoj ukochany ustroj. Dodatkowo to reformy komunistyczne doprowadzily do takich tragedii jak holodomor.

Tradycyjnie odnosisz sie do wygodnej dla Ciebie czesci komentarza. Obrazasz pare milionow osob posiadajacych firme w tym kraju, ale jak ktos Ciebie
  • Odpowiedz
@Gaku745: CIA to agencja państwowa, nie ma nic wspólnego z ustrojem kapitalistycznym. Możesz przypisać zbrodnie państw demokratycznych systemowi demokratycznemu, ale nie możesz przypisać ich kapitalizmowi, bo CIA nie jest tworem kapitalizmu ani nie walczył o kapitalizm, tylko o demokrację. Nie ma symetrii między kapitalizmem a socjalizmem, bo kapitalizm odrzuca narzędzia polityczne jako zakres dopuszczalnych działań. Tam gdzie zaczyna się państwo, tam kończy się kapitalizm. W socjalizmie państwo jest częścią systemu. Kapitalizm programowo odrzuca p-----c jako dopuszczalny element systemu, socjalizm programowo zakłada p-----c jako konieczny element systemu. Za zbrodnie państw kapitalistycznych kapitalizm odpowiada w takim samym stopniu, jak gdyby za zbrodnie państwa lesistego odpowiadały lasy.

No ten system sowiecki państwowej gospodarki centralnie planowanej jest faktycznie niewydolny i w sumie to j---ć go, tu macie rację, ale to nie jest to samo co socjalizm też bo socjalizm ma wiele zabarwień i odłamów. Niektóre kompletnie niepodobne do PRLu wręcz.


PRL to właśnie socjalizm, bo socjalizm to kolektywne środki produkcji i kolektywnie dystrybuowany dochód. Czyli to co było w PRL i u
  • Odpowiedz
Jak sobie założysz komunę i tam będziesz się syndykalizował, to może nie uznałbym tego za wzór do naśladowania, ale jest to akceptowalne, choć mocno głupawe hobby.


@bh933901: Fajne hobby. Nie znasz się.

Natomiast jeśli będziesz próbował z kolegami rządzić się w czyjejś firmie, albo nawet p------ć ją, bo wam się należy, to jesteście takimi samymi terrorystami jak bolszewicy, tylko na mniejszą skalę.


@bh933901: To wychodzi na to że
  • Odpowiedz
CIA nie jest tworem kapitalizmu ani nie walczył o kapitalizm, tylko o demokrację


@bh933901: O nieeeeeee co ty napisałeś xDDDDDDDD Dobra passuje, dzięki za rozmowę, nie jestem gotowy na takie grzyby.

Chciałem odpisać ale się boje takiego tripa, za mocne dla mnie.O demokrację xDDD A to dobre. Amerykanizmy ci weszły za mocno.
  • Odpowiedz
Fajne hobby. Nie znasz się.


@Gaku745: takie upośledzone tworzenie własnej firmy

To wychodzi na to że wszystkie polskie powstania były terrorystyczne na poziomie bolszewików, bo przecież te tereny były własnością rosyjską / pruską, no ciekawe, nie uznajesz zrywów wyzwoleńczych? To może Hong-Kongu też nie popierasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie były własnością. Żadne państwo nie wchodzi w posiadanie terenów, którymi rządzi, tylko narzuca swoją władzę. Jeśli
  • Odpowiedz
Chciałem odpisać ale się boje takiego tripa, za mocne dla mnie.O demokrację xDDD A to dobre. Amerykanizmy ci weszły za mocno.


@Gaku745: a o co? USA to państwo demokratyczne. CIA to jego agencja powstała do walki o interesy tego państwa. Nie da się więc inaczej zaklasyfikować zbrodni CIA jak zbrodni demokratycznych.
  • Odpowiedz
No generalnie mnie rozbawiłeś ale muszę teraz iść to rozchodzić bo wiesz bajki bajkami za duży na nie jestem.


@Gaku745: przecież wierzysz w syndykalizm, nie istnieje bajka, w którą byś nie uwierzył
  • Odpowiedz
@Gaku745: Kto ma niby zasoby? Zasoby są w krajach cywilizowanych a nie afrykańskich satrapiach gdzie rządzą watażkowie a kraje są tak skorumpowane, że jakiekolwiek pieniądze pompowane w nie są po prostu rozkradane przez lokalnych władców.
  • Odpowiedz
Kambodża Pop Pot'a to był prawdziwy komunizm.


@Drakii: No prawie, ale faktem jest, że sam Pol Pot twierdził, że był najbliżej wprowadzenia prawdziwego komunizmu.
  • Odpowiedz
Ta bajka jest za gruba dla mnie.


@Gaku745: dla mnie za grube jest dyskutowanie z anarchosyndykalistą, a mimo to potrafię przez chwilę potraktować cię poważnie.

USA jest demokracją od czasu upowszechnienia prawa wyborczego na niemal każdego obywatela. Fakt oparcia systemu na wybieranych urzędach nie czyni z systemu republiki, bo w demokracji ateńskiej też istniały urzędy - tylko że mniej.
  • Odpowiedz
@bh933901: No CIA nie jest demokratyczną instytucją powiem ci szczerze. A jak na organizację której cała egzystencja polegała na destabilizowanie demokratycznych regionów, to śmiem wątpić że zależało im na demokracji. O CIA też można niezły elaborat zrobić, no i gadanie że skoro państwowa organizacja to nie ma nic wspólnego z kapitalizmem jest dziecinnie naiwne.

Państwo jest przedłużeniem kapitalistycznych interesów i działa tak żeby biznes mógł się dalej kręcić, już lobbyści
  • Odpowiedz