Wpis z mikrobloga

z powodu braku wody przez Coca cole, nestle itp.


@Sharpboy: Coca-cola, nestle to prywatne firmy które zakładają tam kopalnie dla afrykańczyków, co jest dość dobrym dowodem na to że panuje tam przecież kapitalizm xD Co ty negujesz.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Nie masz tam pelnego kapitalizmu. Nie wszyscy pracuja tam, rynek sie w pelni nie rozwina. Dobra szkoda mojego czasu na balwanow promujacych klamstwa, wracam do pracy.
  • Odpowiedz
co to w ogóle za argumentacja, że to nie był prawdziwy komunizm?


@bh933901: Nie napisałem że to nie był prawdziwy komunizm, tylko że definicja "komunizmu" znaczy coś innego niż "państwo rządzone przez partię komunistyczną", z resztą nawet jeśli to Wenezuela tam chyba nie pasuje.
  • Odpowiedz
@Gaku745: wiem co oznacza komunizm. A teraz mi odpowiedz na pytanie: czy okolicznością łagodzącą dla prób wprowadzenia komunizmu jest to, że mimo liczby zamordowanych ludzi, wprowadzić się go nie udało? Bo na moje oko wręcz przeciwnie, okazało się, że bez względu na cenę, utopia ta jest niemożliwa do realizacji.
  • Odpowiedz
komunizm zabił 100 mln


@Gaku745: różnica taka, że te śmierci z m.in. z głodu były w państwach komunistycznych bezpośrednim następstwem działań władzy (choćby wielki geniusz Mao z transformacją na przemysł ciężki czy Wielki Terror w ZSRR)

to o co oskarżacie kapitalizm to zgody w państwach niekapitalistycznych
  • Odpowiedz
@Gaku745: nie zgodzę się ze stwierdzeniem "cały". Po drugiej wojnie światowej, wskaźnik umieralności dzieci spada, zaszczepienia wzrastają, ludzie wychodzą z kompletnej biedy. Gdyby dosłownie wszystkie nadwyżki szły tylko do kabzy oligarchów, sytuacja nie poprawiałaby się.

Podrzucam narzędzie z wieloma przydatnymi wykresami: [link](https://www.gapminder.org/tools/#$model$markers$bubble$encoding$size$scale$zeroBaseline:true&clamp:true&domain:null&type:null&zoomed:null;;&y$data$concept=child_mortality_0_5_year_olds_dying_per_1000_born&space@=country&=time;;&scale$domain:null&zoomed:null&type:null&zeroBaseline:false&clamp:false;;&x$scale$zeroBaseline:false&clamp:false;;&color$scale$domain:null&zoomed:null&zeroBaseline:false&clamp:false&allowedTypes:null;;&size_label$scale$zeroBaseline:true&clamp:true&domain:null&type:null&zoomed:null;;&frame$value=1985&scale$type:null&zoomed:null&zeroBaseline:false&clamp:false&allowedTypes:null&domain@=1800&=2019;;;;;;;&chart-type=bubbles&url=v1)

Moim celem nie jest negacja chciwości ludzki, a raczej w miarę obiektywny rzut oka na to, co faktycznie się dzieje. Te procesy możnaby przyspieszyć, gdyby zainwestować w
  • Odpowiedz
Bo na moje oko wręcz przeciwnie, okazało się, że bez względu na cenę, utopia ta jest niemożliwa do realizacji.


@bh933901: Być może, moim zdaniem póki nie mamy pełnej automatyzacji to raczej nie ma co liczyć na komunizm, a taki marksistowski to już tym bardziej nie.

różnica taka, że te śmierci z m.in. z głodu były w państwach komunistycznych bezpośrednim następstwem działań władzy


@PanHagrid: Zaniedbanie też wywołuje śmierć akurat,
  • Odpowiedz
Być może, moim zdaniem póki nie mamy pełnej automatyzacji to raczej nie ma co liczyć na komunizm, a taki marksistowski to już tym bardziej nie.


@Gaku745: aha, czyli przyznajesz, że komuniści mordowali z głupoty, popełniając zbrodnie w imię idei, która była skazana na porażkę, bo nie było automatyzacji, a bez automatyzacji się nie da. Czyli potwierdzasz dokładnie to, co o komunizmie i komunistach sądzą prawacy.
  • Odpowiedz
aha, czyli przyznajesz, że komuniści mordowali z głupoty


@bh933901: Ale mordowali to mocne słowo akurat.

Ja nie lubię mówić że wszystkie ofiary były mordowane, no bo mordowana była tylko mała część która napatoczyła się pod jakiś sąd
  • Odpowiedz
Nie ty w ogole nie widzisz roznicy, bo jestes tak zacietrzewiony.


@Sharpboy: Nie na tyle co ty, moje wypodziedzi są raczej kulturalne, twoje usuwa moderacja bo są pełne chamstwa i wyzwisk.

W sumie może i bym się obraził ale jestem zbyt spizgany żeby jakiegoś burola traktować serio.
  • Odpowiedz
@Gaku745: mordowali. Zabijanie sprzeciwiających się rewolucji było wpisane w ideę. Do tego sam system socjalistyczny był niewydolny i potęgował problemy, które byłyby łagodniejsze lub nie istniały, gdyby nie próba wprowadzenia komunizmu. Wytłumaczenie, że "wcześniej też była biedna na świecie" nie jest żadnym wytłumaczeniem. Ludzie umierają, ale to nie znaczy, że ja mogę sobie kogoś zabić.

Nie ma znaczenia, że standard życia się poprawiał. Cały świat parł na przód, stawianie sobie
  • Odpowiedz
firem prywatnych które zamiast pozwolić tym miejscom na rozwinięcie swojego własnego sektora prywatnego


@Gaku745:
Chiny i ogólnie kraje okoliczne w Azji - coraz bogatsze przez zagraniczne firmy prywatne
Kenia - od ponad 10 lat rok w rok wzrost PKB ~4% przez zagraniczne firmy prywatne
Nigeria - od ponad 5 lat rok w rok wzrost PKB ~5% przez zagraniczne
  • Odpowiedz
@Gaku745: Bo to nie jest klotnia o to ktory klub pilkarski jest lepszy. Tylko ty bronisz zbrodniczego systemu i wmawiasz ludziom, ze kapitalizm ponosi odpowiedzialnosc za smierc ludzi w miejscach gdzie jeszcze sie nie rozwina, ignorujac fakt, ze tam gdzie jest rozwiniety jak np Chiny ostatnich lat ludzie przestali umierac z tak trywialnych spraw jak brak wody. Nie mam szacunku dla takich ludzi, wiec go nie okazuje. Jakos ty nie
  • Odpowiedz
mordowali. Zabijanie sprzeciwiających się rewolucji było wpisane w ideę.


@bh933901: To samo można powiedzieć o państwach kapitalistycznych, ileż to ludzi zostało zabitych za swoją działalność polityczną przez CIA? Ilu strakujących robotników w krajach kapitalistycznych zostało ostrzelanych i zbombardowanych? Ile demokratycznie wybranych rządów zostało obalonych z powodu sponsorowanych przez imperialistyczne kraje bojówek paramilitarnych i zdestabilizowanych przez to krajów? To kraje pro-kapitalistyczne nawet pod tym względem mają całkiem pokaźną kartotekę i jeśli się znajdzie odpowiedni powód, to wrogów własnego socjo-ekonomicznego ładu kapiterroryści też będą mordować. W końcu MLK nie umarł na spacerze, prawda?

Śmieszy mnie to że znacie na pamięć każdy detal zbrodni tych z czerwonymi flagami, ale krajów kapitalistycznych nie wiecie kompletnie nic. Gdzie tu miejsce na otwartość? Mnie przeszkadzają zbrodnie jednych i drugich. Wam tylko jednych, o drugich cicho
  • Odpowiedz