Wpis z mikrobloga

To był kapitalizm państwowy prawaku!


@oczami_kuca: No bo w sumie był, bo określenie "państwowy kapitalizm" pochodzi od samego Włodzimierza Lenina, więc ciężko zarzucić, że ta nazwa została nadana post-factum.

Za to można zarzucić jego następcom, że stwierdzili że ten "państwowy kapitalizm" jednak jest już socjalizmem, mimo że nic się specjalnie nie zmieniło. Czemu teraz to co innego? Nie zadawaj niewygodnych pytań rewizjonisto, tylko maszeruj do łagru xD
  • Odpowiedz
@PanHagrid: Tak, jak ktoś w Afryce umiera to wina twojego wygodnego życia które masz dzięki tanim surowcom i sile roboczej z państw 3 świata. Kapitalizm działa dopóty dopóki konsumujemy, wykorzystujemy słabszych i dopóki państwom zachodu taki układ będzie się opłacał to Afryka będzie biedna i dłużej będzie się wzbogacać. Ale ten czas przeminie i to za naszego życia, ciekawe co wtedy robaczku poczniemy.
  • Odpowiedz
@Gaku745: O #!$%@? xD. W swiecie gdzie wystepuje kapitalizm ginal ludzie z powodu braku wody. Wina kapitalizmu xD. Ja #!$%@?, ale wy nie rowno macie pod kopula. Wy naprawde myslicie, ze brak wody to wina kapitalizmu, a nie nieudolnych rzadow tych panstw w ktorych ludzie ginal?
  • Odpowiedz
@Gaku745: 20 milionów śmierci gdzie konkretnie? Nie neguję chciwości firm czy ich szefów, przez co nie wszystkim starcza, natomiast jest znany problem w Afryce, gdzie pomoc zagraniczna zamiast być rozdysponowana ludziom, jest przechwytywana przez rządzącą bandę i sprzedawana, zamiast zostać udostępniona tym, którzy potrzebują. Kapitalizm ma swoje wady, warto jednak sprawdzić, co konkretnie jest powodem tych zgonów i czy ten wskaźnik rośnie czy maleje z biegiem lat.
  • Odpowiedz
W swiecie gdzie wystepuje kapitalizm ginal ludzie z powodu braku wody. Wina kapitalizmu xD


@Sharpboy: Dokładnie na tej samej zasadzie liczy się ofiary kapitalizmu, większość to z głodu albo braku wody, albo co ciekawe, no powojenny zrujnowany krajobraz. Takich masowych ofiar nie było aż tyle żeby zrobić z tego 100 mln.

20 milionów śmierci gdzie konkretnie?


@BarykaCezary: Na świecie, dane są wzięte z powery.com, unwater.org, chop edu. Raczej wiarygodne.

Kwestia
G.....5 - > W swiecie gdzie wystepuje kapitalizm ginal ludzie z powodu braku wody. Wi...

źródło: comment_1621416875OOl91VE0TOiL9uEv8CmzCx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@januszerka: Ty nie rozumiesz. Kapitalizm na swiecie wystepuje, ktos umiera z braku podstawowych produktow w skorumpowanym niekapitalistycznym kraju. Wina kapitalizmu. Ktos umiera w komunistycznym kraju z powodu braku podstawowych produktow. To nie byl prawdziwy komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Ty nie rozumiesz. Kapitalizm na swiecie wystepuje, ktos umiera z braku podstawowych produktow w skorumpowanym niekapitalistycznym kraju. Wina kapitalizmu. Ktos umiera w komunistycznym kraju z powodu braku podstawowych produktow. To nie byl prawdziwy komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Sharpboy: No właśnie nie, ja przetstawiłem dwa warianty i wyglądają zupełnie inaczej niż ty to przedstawiłeś. Powtórzę się, nie lubię tego robić, ale - niestety musimy być konsekwetni i
  • Odpowiedz
@Gaku745: Ale wyjasnij mi jaka jest wina kapitalizmu w tym, ze w Afryce z braku wody itp. umieraja ludzie. Przeciez tam nie wprowadzono w pelni reform kapitalistycznych. W Europie, Ameryce Polnocnej i Poludniowej, Australii, czy Chinach ten problem nie wystepuje odkad mamy kapitalizm.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Komusze bezmózgi widzę, że muszą ofiary biedy w Afryce w całości do kapitalizmu przyporządkowywać. Szkoda, że najwięcej ofiar i największa jest w afrykańskich krajach które miały komunistyczne epizody jak Etiopia co przerwało ich wychodzenie z biedy.

No i ciekawi mnie czy ofiary sprzed rewolucji przemysłowej z afrykańskiej biedy także zaliczacie do ofiar kapitalizmu?
  • Odpowiedz
Ale wyjasnij mi jaka jest wina kapitalizmu w tym, ze w Afryce z braku wody itp. umieraja ludzie. Przeciez tam nie wprowadzono w pelni reform kapitalistycznych.


@Sharpboy: Jak to nie? To przepraszam, jakie reformy musiałby tam być żeby to były kraje kapitalistyczne? Musi zostać ustawą wprowadzony dobrobyt, żeby można było mówić o kapitalizmie? xD

Przecież kraje trzeciego świata są wyzyskiwane na rynku przez firmy prywatne, takie jak na przykład Coca-Cola, Nestle,
  • Odpowiedz
@Gaku745: Nie ty w ogole nie widzisz roznicy, bo jestes tak zacietrzewiony. Czy panstwa afrykanskie sa kapitalistyczne? Nie do cholery jasnej. Czy Chiny trzydziesci lat temu, ZSRR, Kambodza Pol Pota, Korea Polnocna i duzo wiecej byly komunistyczne. TAK!
  • Odpowiedz
No i ciekawi mnie czy ofiary sprzed rewolucji przemysłowej z afrykańskiej biedy także zaliczacie do ofiar kapitalizmu?


@Herubin: Rzecz w tym, że przed rewolucją przemysłową tej biedzie nie dało się zapobiec, bo nasza technologia i nasze warunki materialne na to nie pozwalały, po prostu nie mieliśmy takich możliwości i to było niewykonalne.

Natomiast dzisiaj jest inaczej - mamy zasoby żeby całkowicie wyeliminować głód i choroby takie jak malaria na świecie. Ale
  • Odpowiedz