Wpis z mikrobloga

Można powiedzieć, że Metro 2033 Redux to jest remaster na takim poziomie, na jakim życzyłbym sobie innych.

Dużo rzeczy jest zrobionych po prostu idealnie, poprawione oświetlenie, które momentami wyglada jak Ray Tracing, ulepszone efekty cząsteczkowe, lepsza płynność i czasy ładowania, ulepszona stylistyka postaci, lepszy dźwięk i interfejs. Innym słowem ulepszone to co kulało, ale w zgodzie z oryginałem, dzięki czemu klimat jeszcze bardziej się wylewa z ekranu. Sam nie wiem, który fragment był bardziej klimatyczny: wędrówka z Burbonem i jego śmierć, czy doświadczanie mistycznych rzeczy z Chanem w zapomnianych tunelach, po których nawet szczury boją się chodzić.
To jak ulepszyli Dead City 1 to jest absolutne mistrzostwo. Mnóstwo szczegółów, oświetlenie, dodane zniszczone wieżowce. Nie mogłem się napatrzeć.

Ale za to co zrobili z gameplayem należy im się jedynie solidny #!$%@? w dupę.

W oryginał grałem typowo rozwałkowo, ciężkie giwery, granaty itd. Zawsze po głównej linii, rozstrzeliwując wszystko co napotkałem. Chciałem mieć odskocznię od tego stylu i postanowiłem, że będę grać tym razem po cichu i tylko za pomocą pneumatyków: Tichar + Helsing. #!$%@? mi w dupę za ten pomysł.

Na początku było ekstra, z napompowanego Tichara był zawsze one shot kill w człowieka i zazwyczaj tak samo w mutanta - cichutko i skutecznie. Broń wygląda niesamowicie klimatycznie i satysfakcja była ponadprzeciętna. Potem na powierzchni z Burbonem znalazłem Helsinga. Byłem podjarany na maksa i potem likwidowanie opancerzonych żołnierzy rzeszy to była czysta przyjemność. Kulki tichara odbijały się od grubego pancerza, ale bełty helsinga to zawsze był one shot kill, nieważne jak bardzo opancerzony by ten przeciwnik nie był.

Tylko, że potem to już jest chcąc nie chcąc sroga rozwałka vs mutanty, zaczynając od Zajezdni. Problem pneumatyków vs broń palna jest taki, że do tichara można nosić 15 (magazynek) + 30 nabojów w zapasie co jest żartem, a do Helsinga 8 bełtów (magazynek) + 8 bełtów w zapasie, które uwaga, uwaga, znikają przy reloadingu, przejściu na inny poziom/rozdział. To jest jakiś absurd. Ja wiem, że pneumatyki są mocniejsze niż taki kałach, ale litości, 30 naboi, gdzie do kałacha można nosić 180 XDDDD Aż takiej przewagi ten tichar nie daje, co do #!$%@?. Bug z ammo do helsinga to jest srogi żart, nie wiem jak można przeoczyć coś tak rozjebującego doświadczenie z grą. Kolejny bug z noktowizorem i pompowaniem "do oporu" jak już słychać, że ciśnienie uchodzi - buguje się totalnie wszystko i jedyne co działa to chodzenie. Żadne skakanie, strzelanie, tryb celowania, wyłączenie noktowizora, dziennika, nic nie działa, można tylko wczytac checkpoint XD

Ammo do shotgunów i kałacha wala się wszędzie, a gram na stalkerze i przetrwaniu, gdzie tego powinno być malutko XD Do helsinga bełty można znaleźć tylko okazjonalnie i ciężej też o kulki do tichara, a przypominam, że tego można mieć tylko 30 w zapasie, czyli razem możemy nosić maks 3 magazynki XD Do helsinga 1 magazynek, bo zapas wyparowywuje przy zmianie mapy XD

To ammo cap pokazuje jak #!$%@? są deweloperzy tej gry. Zamiast zachęcić gracza do dokładniejszej eksploracji poprzez ograniczenie #!$%@? dodatkowej amunicji w każdy kąt, to oni woleli dodać jedną linijkę kodu i ogarniczyć max ammo, które można nosić do jakichś absurdalnych wartości, przez co klasa broni typu pneumatyki są totalnie do #!$%@?, bo po co mi drapać się po głowie o każdą kulkę/bełt, jak można dorzucić tłumik do kałacha/ubojnika i mieć ten sam efekt, ale ammo wala się na każdym bobku nosalisa xD

Jestem świeżo po obronie posterunku (tam co się dochodzi rurą po wypadku drezyną) i #!$%@?łem wszystkie naboje do tichara, do helsinga mi zostało 4 XD Do tichara zostało mi 3 naboje po ataku nosalisów na Zajezdni na drezynę xD Także nie wiem jak ja przeszedłem ten etap z obroną z 6 bełtami do helsinga xD

Więc mam 4 strzałki do helsinga i mam wejść na tą #!$%@?ą stację, gdzie się roi od skradaczy (te duże szczury) i gdzie pod koniec się znajduje tego gówniaka i potem też jest multum mutantów do zabicia z lagiem na myszce XD

#!$%@? w dupę tym pneumatykom, zaczynam grać od nowa normalną bronią, bo dalej to nie ma sensu.
Screenshot na osłodę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy w Last Light i Exodus balans penumatyków jest też tak #!$%@?, że nie da się nimi przejść całej gry?

#metro2033 #metro2033redux #metrolastlight #metro #metroexodus #gry
MarteenVaanThomm - Można powiedzieć, że Metro 2033 Redux to jest remaster na takim po...

źródło: comment_162127161638IpFRwvxgY6EFU8TpHtM1.jpg

Pobierz
  • 6