Wpis z mikrobloga

Stalo się, nowy pisowski ład zmusił mnie 30+ bezdzietnego singla do opuszczenia Polski. Pomóż mi wyemigrować i stać się rezydentem podatkowym w innym kraju. Wesprzyj mój wyjazd plusem albo piwkiem pitym wieczorem za moje powodzenie. Dziękuje. Piniendzy nie chce bo aż wstyd prosić o wsparcie naród któremu co chwila ktoś coś zabiera. pozdro #emigracja #emigrujzwykopem #pomagajzwykopem #nowylad #bekazpisu #polska
  • 61
Holandia tam dużo pracy dla spawaczy


@tylkoocosspytam: XDDDD

Generalnie spoko, ale jeżeli nie masz od wuja certyfikatów i nie ogarniesz chociaż podstaw języka to będziesz dymał w najlepszym przypadku na etacie za €2500 + fuchy. Nie wiem ile i gdzie teraz zarabiasz, ale naprawdę kasa dla spawaczy to jest jak kupisz sobie swój sprzęt i będziesz robił na swoim.

A jak zobaczysz holenderskie stawki podatkowe, ceny mieszkań itd. to ci oko
@geuze: Pracowałem w NL za 16 euro chata od pośrednika, wydawałem tylko na jedzenie o ile pracowałem więcej niż 8h miałem obiad. Kolega pojechał teraz w maju na monterkę za 16 euro. W porównaniu do tego mam ostatnia prace w pokowidowej rzeczywistości w januszexie po 10h i dwie soboty obowiązkowe po 8h za stała stawkę który nawet rękawic spawalniczych nie zapewniał za 21 zł XD wiec wiesz...