Wpis z mikrobloga

@Khaine: to, że w usa nadal się myśli, ze prawdziwego marksizmu nie wprowadzono i że można lepiej to jedno, ale #!$%@? w Polsce papugować to beka.

Jak polaczek nawet nie wie co to demokracja a wy @Gaku745: chcecie go coopami futrować i utopiami #!$%@?, które jeszcze nie wystartowały nawet w skandynawii, a cała #!$%@? teoria wartości pracy wysrana przez komuchów jest tylko na papierze xD
@Gaku745: No ale @iAmTS trochę racji ma. Polacy nie dorośli do współpracy. Spółdzielnie to co najwyżej inwalidów a jak już nawet jakaś się uda to i tak przekształcą ją w sp zoo bo ludzie którzy pracują od zawsze zaczynają odchodzi na emeryturę.

Związki zawodowe to tylko zakładowe a jak już coś robią to tylko w ścisłej współpracy z zarządem. Syndykaty które blokują złe działaniach firmy (patrz ostatnia blokada wysyłki broni do
Pudło, też nie jestem leninistą, próbuj dalej.


@Gaku745: No nie wiem, ale komunistą jesteś na pewno, niezależnie od tego jak się będziesz zapierać.

Istnieją dwa bieguny - kapitalizm i komunizm. W jednym środki produkcji są prywatne, w drugim publiczne.

Nawet państwa skandynawskie którymi lubicie sobie wytrzeć mordki bo mają stosunkowo wysokie podatki (ale z których nie rozdają pieniędzy a jedynie pucują usługi) są kapitalistyczne.

No to jeśli mamy tag #antykapitalizm to
No to jeśli mamy tag #antykapitalizm to jesteśmy przeciwko prywatnym środkom produkcji, co z natury czyni komunistą...


Dziecko w przedszkolu wy wyciągnęło taki wniosek.

Nawet państwa skandynawskie którymi lubicie sobie wytrzeć mordki


Ja nie lubię.

Istnieją dwa bieguny - kapitalizm i komunizm. W jednym środki produkcji są prywatne, w drugim publiczne.


@Khaine: xD

Publiczne środki produkcji są w socjalizmie.

W komunizmie dodatkowo nie ma klas, pieniędzy i państwa.

Ja jestem anarchistą
@Khaine: ale ty też sobie państwami skandynawskimi mordki nie wycieraj.

Na łatwość i wolność prowadzenia firmy nie wpływają tylko wysokość podatków i koszt pracy, w większości to prawo (praworządność, poziom korupcji, szybkość, łatwość)

Można mieć państwo opiekuńcze przyjazne dla biznesu który chętnie płaci podatki i dba o pracownika
Ja jestem anarchistą


@Gaku745: Na długiej drabinie najgłupszych z najgłupszych anarchiści są na samym szczycie, bo systemy anarchistyczne żyją mniej więcej 5 min (dlatego nigdy żadnego nie zaobserwowano, interwał czasowy był zbyt krótki aby doszło do aktu obserwacji xD) zanim zaczną się przepoczwarzać albo w socjalizm albo w kapitalizm.

Także gratuluje, spośród wszystkich niedziałających systemów jesteś wyznawcą tego co jest najbardziej sprzeczny z ludzką naturą i nie może nawet w teorii