Wpis z mikrobloga

Akurat rozmawiałem przez weekend z kilkoma osobami które prowadzą #jdg inne niż #programista15k. Większość na liniowym. Każdy jeden powiedział, że wali go ta zdrowotna, bo po prostu doliczy sobie te 9% do rachunku czy faktury gdy ktoś będzie chciał papier. Po jakimś czasie i programiści podniosą stawki. I wiecie kto za to zapłaci? Wy ( ͡º ͜ʖ͡º)

#nowylad
  • 28
  • Odpowiedz
@Arktosik: klient będzie płacić, jeżeli 20% rynku podnosi ceny to reszta rynku nienaeyconego też podniesie bo to jest naturalny odruch. Dlatego feyzjer w Warszawie kosztuje 40 złotych a na petyferiach potrafi kosztować nawet połowę tego.

Zresztą jak robisz coś zbyt tanio to ludzie kojarzą że robisz to byle jak i musisz mieć za to cenę, najlepsza cena nie jest wyznacznikien nawet prostych usług.

Mam nadzieje że spodobają ci się podwyżski cen
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przedmidorrr: jak #!$%@? mnie ten pisowski nowy burdel to dość już mam bajek wykopowych etatowcow na b2b. Na pewno będzie drożej ale te bajki o 'nowych pozycjach na fakturze' to już się żałosne robią.
  • Odpowiedz
ta na pewno podniesiecie na tych waszych udawanych etatach ciekawe co na to klient


@Arktosik:
Wszystkich specjalistów IT jest w Polsce jakies 450 tysięcy. Załóżmy, że połowa z nich to programiści i połowa z nich jest samozatrudniona i, niech będzie, że 75% robi to w celach optymalizacji podatkowej. To masz 85 tysięcy ludzi w skali całej Polski. JDG jest ponad 2 miliony xD czyli ci programiści o których tak bóldupicie stanowią
  • Odpowiedz