Wpis z mikrobloga

Tydzień 10/52

TLDR: Założyłem kanał na YT – będę tu co tydzień/dwa tygodnie (w zależności od tempa zmian) podawał dane, takie jak: ilość subskrybentów, watch time, ilość filmów, ilość shortów, aktualny sprzęt, wydatki, zarobki z monetyzacji jeśli do niej dojdzie. Wszystko na tagu #odzeradoyoutubera

Publikuję film w każdą niedzielę o godz. 10:00

Filmy z tego tygodnia:

Takie bułki jak w Korei, ale z Polski – z orzechami, cynamonem i miodem.

W tym tygodniu dalej słabo z subkami, dochodzą i odchodzą… Wychodzi bilans niemalże na 0. Miał być bardzo krótki filmik ale jest dłuższy, bo wpadłem na parę pomysłów :)

1. Napisy główne są dwujęzyczne – musiałem przez to zmienić font na taki z polskimi znakami + dostosować wszystko, żeby to automatycznie się robiło, typu linia pomiędzy napisami itp. Dodałem też taki skrót co robić, jak długo, do jakiego momentu poza napisami na YT – tam tylko daje jakieś osobiste uwagi
2. Film w chłodniejszej tonacji, bo już @squirrel666 mi o tym mówiła wiele razy abym spróbował i faktycznie chyba jest lepiej.
3. Co do subów, to gdzieś znalazłem parę wyjaśnień – głównie problemem jest to, że odchodzą… może to być kwestia tego, że są to osoby z dawnych shortów, filmików ASMR, które teraz nie są ASMR czy osoby, z Reddita, które oceniały filmy albo filmy są #!$%@?, no więc raczej jedno/wiele z tych – takie moje wnioski.
4. Oglądalność spada, ale jak zacząłem prześwietlać inne kanały to tam też – może te ciepłe dni nie zachęcają do siedzenia przed komputerem
5. Planuję robić w przyszłości niedalekiej filmy typowo z kuchni polskiej, gołąbki, bigosy, jakieś takie obiady, które po prostu się u nas je, nie jakieś staropolskie wykwintne dania – chcę wprowadzić taki folklor trochę dla ludzi, którzy są widzami z zagranicy aby ich zaciekawić
6. Ostatni film zdobywa nagrodę najgorzej zachęcającego do oglądania – 1% klikalności, nawet zmiana miniatury nie pomogła xD
7. Tagi daję teraz zarówno po angielsku i po polsku

Jak zwykle zachęcam do komentowania moich działań tutaj, filmów na YT – wszystkim oglądającym dzięki raz jeszcze.

PS. Któregoś razu się walnąłem z liczbą filmów i jest ta sama względem poprzedniego tygodnia.

Statystyki:

Ilość Filmów: 17(+1 względem poprzedniego wpisu)*
Ilość subskrybcji: 190 (+1 względem poprzedniego wpisu)
Ilość odsłon wszystkich filmów: 48 600 (+400 względem poprzedniego wpisu)
Watch Time: 292,3H (+6,8 względem poprzedniego wpisu)
Ile zarobiłem na monetyzacji: 0$ (+/-% względem poprzedniego wpisu)

Najbliższe cele:

1. Osiągnąć 200 Subskrybcji
2. Wybrać portal społecznościowy i bloga na którym będę zdawał relacje z nagrywania, zostawię FAQ i będę trzymać stały kontakt.
3. Reorganizacja tagów.

Sprzęt:


Wydatki do tej pory:


#kuchnia #niebieskiepaski #rozowepaski #gotujzwykopem #zainteresowania #gotowanie #kuchnia
  • 5
@Fridge_:
1. Trochę ciasno się robi na ekranie, ja bym się skupił na 1 języku. Od tłumaczenia na inne masz "napisy" xd
4. U mnie teraz jest większe zainteresowanie syropami (mniszek czy pędy z sosny) pozostałe słabiej sobie radzą
5. Urozmaicenie zawsze na propsie, ale nie wiem czy bigos czy gołąbki przyciągną zagranice, ale nie zaszkodzi próbować. Pamiętaj aby w takich potrawach dać mocną miniature, ma ona przyciągnąć (nie zawsze musi
@KrolOkon:

1. Trochę ciasno się robi na ekranie, ja bym się skupił na 1 języku. Od tłumaczenia na inne masz "napisy" xd


No widzę to, ale np. wszyscy filmujący w tym stylu to robią, tylko większość to Azjaci i mają to zrobione ciaśniej przez to, że piszą innymi znakami - no to na razie taka pół spontaniczna zmiana - będę coś jeszcze kombinował

5. Urozmaicenie zawsze na propsie, ale nie wiem