Wpis z mikrobloga

Jeśli anarchizm to wolność, to finalnym etapem powinna być skrajnie zmaksymalizowana wolność jednostki. Dlatego jakieś akapy czy ankomy na kiju odpadają jak wszystko co ma centralistyczne skołonności, nawet oddolnie. Anarchoindywidualizm jest jedynym zwycięscą tej polemiki. I najbliższy definicji przedproudhonowskiego pojęcia anarchii
#anarchizm #anarchoindywidualizm #akap #anarchokapitalizm #anarchokomunizm #ankom #antykapitalizm #antykomunizm
Jarkendarion - Jeśli anarchizm to wolność, to finalnym etapem powinna być skrajnie zm...

źródło: comment_16211505324h3tU0keBh30vtWm7pI4wV.jpg

Pobierz
  • 113
  • Odpowiedz
@Jarkendarion ja #!$%@? ale masz spaczone pojęcie wolności. Nie widzisz tego że mówisz właśnie o zamordyźmie ze swojej strony bo chcesz zakazywać ludziom robienia i pracowania tak jak chcą i popierasz to ideologią "bo nie pracują w 100%dla siebie" (co jest bzdurą), przecież to o czym ty mówisz to nie jest żadna wolność tylko właśnie odbieranie wolności w imię waszego chorego wyobrażenia utopii która realnie cofnełaby nas parę wieków do tyłu.
  • Odpowiedz
@Jarkendarion:

Anarchoindywidualizm jest jedynym zwycięscą tej polemiki

no w pewnym sensie możesz mieć rację. Ale problem się pojawia jeżeli indywidualizm zostanie mocno nasiąknięty egoizmem a niestety wielu indywidualistów nie potrafi swojego indywidualizmu oddzelic od egoizmu. A sam egoizm może być rownie antywolnościowy i destrukcyjny dla innych. Dlaczego? Dobrze po przedstawil @Gaku745 na przykładzie studni . Jeżeli indywidualista jest egoistą to nie musi się liczyć z innymi ludźmi i w
  • Odpowiedz
@kojak3639: Ja niczego nie zakazuję, ani nie nakazuję. A jeśli za zamordyzm masz pogląd, że realia powinny być na tyle zdecentralizowamne, by każdy po swojemu ogarnął swoje życie, nie będąc wtórnie zależnym od danego podmiotu. Wasze chrzanienie o kapitalizmie jest takie samo durne jak wypociny komuchów. Wy państwo zamieniacie na usługi, które robią to samo co państwo, tylko inaczej się nazywają.
  • Odpowiedz
@Jarkendarion napisałeś wyżej że nie powinno się tworzyć ugrupowań z powodu "niezalnozci ekonomicznej". To co piszesz to czysta abstrakcja i hipokryzja.

Wolność nie jest brakiem zależności cyz coś tam, wolność jest wtedy kiedy ktoś robi to co chce, nie ingerując tym samym w wolność drugiej osoby. Ty niestety zapominasz o drugim członie tej zasady.

Czysty kapitalizm jest zły, tak samo jak każda skrajność, ale mimo wszystko przechylenie w stronę kapitalizmu dało
  • Odpowiedz
@Jarkendarion: Człowiek będzie uzależniony od usług i tego aktualnie nie przeskoczysz. Potrzebujesz do życia masy produktów i usług których sam sobie nie zapewnisz musisz kooperować z innymi ludźmi aby wzajemnie wymieniać się tymi usługami i produktami. Usługi od prywatnych podmiotów nie robią tego samego co państwo bo państwo cię zmusza siłą do płacenia podatków a prywatny podmiot cię do niczego nie zmusza sam decydujesz od kogo i co kupisz i
  • Odpowiedz
@kojak3639: Doprawdy? Jak wspomniałem wcześniej nie obchodzi mnie fetysz innych odośnie uzależnienia się od danych podmiotów. Jednak ja w przeciwieństwie do ciebie chcę decentralziacji na każdym polu bym nie musiał być zmuszony do uczestnictwa w tym, lub został z kwitkiem. Ty zaś piejajac o wolności chcesz jeden idealny w twoim mniemaniu system dla wszystkich( co od komunisty cie nie rózni). Więc twoja definicja wolnosci jest czystą kpiną i wrzucaniem do
  • Odpowiedz
@Drakii: Przykład chochoł, bo mcdonalds nie jest w takiej sytuacji, że jako monopolista lub oligopolista ma możlwiość wyłacznej dystrybucji żywności, gdzie albo kupisz burgera za 5 dych, albo jesz karton. No ale mentalny niewolnik musi chcieć mieć obrożę. I pomyśleć, że walczy z komunizmem¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz