Wpis z mikrobloga

@Tygrysia_Lilia: pamiętam i bardzo mi się podobało czytanie, ilustracje także. Szczególnie tęcza dla Mojrzesza po potopie(wrzucone w komentach), Samson obalający kolumny, wnerwiony Mojrzesz tłukący tablice, a ten zapach to chyba był ten sztuczny "plastikowy papier"
  • Odpowiedz
@rajman pamiętam obrazek z kamieniowania Jezusa. Może podeślesz? Kurczę, aż by się chciało całą na nowo przejrzeć. Nie ma gdzieś pdfa, albo wszystkich obrazków?
  • Odpowiedz
@Tygrysia_Lilia: Pamiętam, dostałem to jak miałem z 5 lat, tylko kolor okładki był inny. Bodaj brązowy czy brązowoszary, jakoś tak.

@Binnion: Oj tak byczq +1

Nie wspominając już o tym, że ST, zwłaszcza Księga Wyjścia, Księga Liczb i Księga Jozuego, to w głównej mierze zbiór krwawych i sadystycznych opowieści spisanych przez szurniętych barbarzyńców gloryfikujących zbrodniarzy i ludobójców takich jak Mojżesz, Jozue czy ich kumpel z chmurki zwany Jahwe.
  • Odpowiedz
@Tygrysia_Lilia: miałem taką Biblię, pożyczyłem koledze, zmarła mu jakiś czas później mama i nie chciałem upominać się o jej zwrot, bo było mi głupio, że on przeżywa tragedię, a ja przychodzę po książkę.
  • Odpowiedz