Wpis z mikrobloga

@Tygrysia_Lilia: Miałem, pamiętam. Pamiętam też, jak ta książka próbowała w małych dzieciach wzbudzać poczucie winy za to, że istnieją. "Patrz jak Pan Jezus cierpi na krzyżu, za TWOJE grzechy. Tym mały #!$%@? ty" czy jakoś tak. To powinno być zakazane.
  • Odpowiedz
@Tygrysia_Lilia: ja miałem i bardzo lubiłem. Zawsze podobały mi się obrazki z tej książki i próbowałem sobie wyobrażać jak mogło wyglądać życie zwykłych ludzi w tamtych czasach.
  • Odpowiedz
@Tygrysia_Lilia: Ja najbardziej zwróciłem uwagę na ilustrację z apostołami, którzy stali na polu i jedli kukurydzę.
Tylko czy kukurydza mogła być w I wieku na Bliskim Wschodzie? Z tego, co wiem, sprowadził ją z Ameryki Kolumb.
  • Odpowiedz
@Tygrysia_Lilia: Pamiętam w podstawówce na religii prace w partach, katechetka kazała na następną lekcję przynieść biblię, bo mieliśmy omawiać jakieś tam fragmenty, i kumpel przyniósł tę obrazkową(wymagana była jedna Biblia na 2 osoby) i dzięki temu nic nie musieliśmy robić, bo w tym egzemplarzu nie dało się tych fragmentów znaleźć xD
  • Odpowiedz
@Tygrysia_Lilia: Mam ją nadal i przeczytałem z 3-5 razy xD Jak byłem mały to mnie zawsze ciekawiło co mój imiennik w Biblii odwalił że Bóg się wkurzył bo nie było napisane tam, a wiadomo że to taka skrócona wersja jest.
  • Odpowiedz