Wpis z mikrobloga

@LegoBatmanRules: @K5HV: ok dzięki. Zastanawiałem się, bo Gowin na konfie powiedział coś takiego:

System podatkowy był degresywny. Teraz oczywiście ucierpi na tym budżet państwa. Wpływy z podatków będą mniejsze, ale to mnie szczerze powiedziawszy, tonie martwi, ponieważ uważam, ze państwo powinno być oszczędne, a jak najwięcej pieniędzy powinno zostawać w portfelach obywateli - powiedział Jarosław Gowin.
@darayavahus: To fakt, szczerze to wątpię by ktokolwiek ja dostał, bo pewnie trzeba będzie mieć jakieś określone dochody, ale na razie jest tylko prognoza oparta na spekulacji, brak jakichkolwiek konkretów.
@rzuf22:

Choć nie padło to wprost, pośrednio można wnioskować, że kwota wolna będzie również dla przedsiębiorców, być może również tych korzystających z podatku liniowego co byłoby również nowością bowiem obecnie wybór podatku liniowego oznacza automatycznie brak kwoty wolnej.

https://grantthornton.pl/publikacja/nowy-lad-zmiany-w-podatkach/

Osobiście nie spodziewałbym się kwoty wolnej na liniówce, a na pewno nie 30k dla wszystkich, no, ale takie założenie przyjął Grant Thornton.