Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 308/150
Tom Ford Venetian Bergamot (2015)

Dzisiaj wracamy do Forda i do według mnie jednego z lepszych zapachów marki. Venetian Bergamot to perfumy łatwe w odbiorze i przez to tak lubiane, nawet mimo swojej wygórowanej ceny.

Nie są to kolejne niczym nie wyróżniające się z tłumu perfumy oparte na cierpkiej i gorzkiej bergamotce. Venetian Bergamot to zapach świetnie zbalansowany gdzie owoce cytrusowe stanowią tylko dopełnienie ciepłej bazy i kwiatowego serca w którym najbardziej wyraźnie czuć kwiat ylang-ylang. Znakomicie prezentuje się tutaj też cedr, a czarny i czerwony pieprz nadają wyrazistości całej kompozycji. Mamy też ciekawą nutę o nazwie pepperwood lub Hercules-club co podobno jest korą drzewa żółtodrzewa.

Nazwa perfum może wskazywać błędnie, że będą to perfumy oparte głównie na bergamocie przez co przez wiele osób mogą być celowo pomijane. Tak naprawdę kompozycja ta jest trudna do sklasyfikowania i na pewno nie będzie to żaden świeżak. Bergamotka tu jest oczywiście świetnie wyczuwalna ale idealnie wpisana w całość i nie przeszkadza jak w wielu innych zapachach gdzie jest jej nadmiar.

Uniwersalność wiekopomna. Bez względu na porę roku czy okazję będzie to dobry wybór. Nada się zawsze i wszędzie.

Parametry na dobrym, wystarczającym poziomie. Nie jest to killer ale projekcja jest wyraźna i zapach dociera do nosa nawet po 2 godzinach po aplikacji. Zostawimy też za sobą lekki ogon co przy skoncentrowanej raczej na świeżych składnikach kompozycji jest warte uwagi.

Największym mankamentem w przypadku TF jest cena. Obecnie perfumehub pokazuje 100 ml za 8 stów. Jest to przegięcie pały, nawet na tak zajebisty zapach jak Venetian Bergamot - nie kupujcie po tyle pełnej flaszki. Albo dekancik od kogoś po cenie z rozbiórki 250ml flaszki albo rozbicie banku,

zapach: 8,5/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 7,0/10
cena: obecnie około 800 zł za 100 ml co jest zdzierstwem. Rozbierany był kiedyś w cenie jakoś 4,5 zł/ml i taka cena jest akceptowalna.
dr_love - #perfumy #150perfum 308/150
Tom Ford Venetian Bergamot (2015)

Dzisiaj w...

źródło: comment_1621058938w47IlySSZckwFu8YZW7Aib.jpg

Pobierz
  • 16
@dr_love: parę razy w życiu miałem okazję nosić na sobie TF i przyznać muszę, że w przypadku tej marki jakość jest wyczuwalna, mimo może subjektywnych odczuć da się zauważyć, że to nie byle co. No ale ceny raczej zaporowe - czy mimo tego uważasz, że warto? Wiem, że to subiektywne, bo jeśli ktoś poczuje i się zakocha to cena nie będzie problemem :D
@dr_love: kompozycja faktycznie udana ale przez mocno zaznaczony ten aspekt kwiatowy uwazam, ze nie jest to idealny unisex i po dwoch globalach zdecydowalem, ze sobie odpuszcze (nie mam zupelnie problemu z nutami kwiatowymi w meskich zapachach, po prostu akurat ten akord w VB pachnie mi kobieco, kwestia gustu)
Dekant dalem do testow mamie, bardzo polubila i dzieki temu mialem pomysl na prezent dla niej na ostatnie urodziny : D
@dr_love: mam odlewkę i albo ktoś mi zrobił psikusa, albo po prostu dla mnie to pachnie jak kostka do wc. Są to jedyne perfumy, które miałem okazję poznać, a których nie jestem w stanie używać.
@dr_love: Miałam pytać czy ten Tom Ford jest jakoś do tamtego podobny ale no sprawa się załatwiła. Nie kombinuję. Nie kupuję. Zamknęłam już te zakładki z perfumami. Chyba, że... jakie są najlepsze znane Ci perfumy z bergamotką? Pod względem zapachu i jakości. Cena nie gra roli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dr_love: dzięki. Klikam właśnie przez tag 150perfum i zaraz chyba eksploduję. Myślałeś, żeby to gdzieś na jakąś stronę wrzucić gdzie wyszukiwanie działa? Posortowałabym po markach - co myślisz o niektórych od Toma Forda i Amouage. A tu klik klik klik idę po wino bo inaczej wybuchnę