Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was orientuje się jak wygląda sytuacja covidowa w przypadku podróżowania z Polski do Francji (zaraz przy granicy ze Szwajcarią), jadąc przez Czechy i Austrię? Oczywiście czytałem co nieco ale może ktoś ma informacje z "pierwszej ręki".
Pytania ogólne, ale można je potraktować jakbym pytał o sytuację w każdym kraju.

1) Czy faktycznie są jakieś kontrole na granicach?

2) Co jeżeli zostanę zatrzymany i nie będę miał testu? Będę musiał iść na kwarantannę? Gdzie? Zostałbym gdzieś skierowany czy miałbym sobie sam to ogarnąć?

3) Co w przypadku tranzytu? Czy muszę mieć dokument (np. potwierdzający zatrudnienie w np. Szwajcari) i wtedy nie będzie problemu? Co jeżeli nie będę miał dokumentu potwierdzającego?

4) W przypadku Austrii widziałem, że teoretycznie tranzytem podróżować można ale bez zatrzymywania się w kraju - przecież raczej ciężko byłoby sprawdzić, że zatrzymałem się w połowie kraju, przespałem się i pojechałem dalej następnego dnia? Choć z drugiej strony widziałem, że trzeba się rejestrować na jakimś portalu przekraczając granicę.

5) Czy ktoś z was może pracuje czy przebywa w w/w państwach i śledzi bieżącą sytuację? Można się spodziewać zmian w najbliższym czasie?

#podroze #austria #czechy #szwajcaria #covid19 #koronawirus #francja
  • 1
@pepepanpatryk: tydzień temu wrociłam z Francji. Bylam ze znajomymi przez tydzień na południu kraju. Transfer byl przez Czechy, Austrię i Włochy.
Austriaccy zas zatrzymali na granicy jak jechalismy, ale jak powiedzielismy jaki cel podróży, bez niczego puścili.
Zarówno tam jak i powrót mielismy przerwe na spanie w Austrii na parkingu. Bez problemu.
Przy wjeździe do Francji, sprawdzali nam czy mamy testy PCR. Ale bardzo pobieżnie.