Wpis z mikrobloga

W ok. 8-9 miesięcy udało mi się zrzucić ze 111 kg do 89 kg (177 cm wzrostu). Dużo znajomych radzi, żebym już dalej nie chudł, bo fakt faktem - zawsze byłem miśkiem i wg. nich już jest okej, bo nie mam #!$%@? bebecha. Tak czy siak, zacząłem ostatnio interesować się treningami i chciałbym przekuć trochę tego (zapewne nadal nadmiernego) balastu w bardziej wyrzeźbioną formę.

Czy dobrym pomysłem byłoby poćwiczyć teraz przez kilka miesięcy na lekko dodatnim bilansie kcal, czy powinienem jeszcze redukować (do np. 85-80 kg)? Mam dużą zajawkę i chciałbym zacząć teraz, ale z drugiej strony jestem dość cierpliwy, więc chętnie wysłucham uwag kogoś bardziej doświadczonego.

Odkąd pamiętam, jem głównie dużo mięcha. Nawet jeśli bym zredukował - jakaś bardziej restrykcyjna zmiana diety i tak na ten moment nie wchodzi w grę. Nie wiem więc, czy ewentualny tłuszcz byłby lepszej jakości (chyba że chodzi o jakąś progresję?).

#mirkokoksy #mikrokoksy
  • 72
  • Odpowiedz
@2cool2beAgod: dzięki. Tak naprawdę nawet nie wiem ile mam dokładnie, zamówię dziś wagę. Od początku ważę się na 20-letniej, w środku dnia, w dodatku w butach i ciuchach... Mam wagę na dworze, bo matka nie chciała się zgodzić na taki stary sprzęt w chacie XD.
  • Odpowiedz
@mk27x: Po pierwsze tnij dalej, ja mam 172 i ważę 69 przy jakimś 15% tkanki tłuszczowej i widać mięśnie brzucha całkiem ok, więc jeśli to twój cel to ciśnij.
Dorzuć sobie trening siłowy, jak masz możliwość polecam siłownie, jakiś prosty na początek: Starting Strength albo FBW 5x5. Skoro mówisz, że nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś to pozwoli ci to dalej chudnąć jednocześnie budując powolutku mięśnie jeśli deficyt kaloryczny będzie mały albo zerowy.
  • Odpowiedz
@mk27x: Gdybym przy moich 176cm ważył 89, wyglądałbym pewnie jak pączek. Chyba, że byłbym nabity mięśniami jak #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Redukuj. A na redu rób ćwiczenia siłowe. Siłki niedługo otwierają, także łap się za wolne ciężary przysiady, martwe ciągi, etc. One fajnie robią brzuch, tylko zadbaj o poprawną technikę, bo bez tego zrobisz sobie krzywdę.
Świetną robotę już wykonałeś. Fajnie, że masz zajawkę.
  • Odpowiedz
@mk27x: nie byłeś misiem, tylko ulańcem.

Podziwiam za ilość zapału i motywacje potrzebną do zrzucenia takiej ilości kilogramów, wiele osób odpada już na starcie.

Teraz jak jesteś już na ostatniej prostej do prawidłowej wagi słabo by było, gdybyś przestał dlatego, że inni ci tego.zazdroszczą ;p powodzenia
  • Odpowiedz
@pigaskie: nie lubię kręcić komuś dupy, a też nie zamierzam płacić facetowi, który twierdzi, że jest super naturalem 110%, a wygląda jak #!$%@? aligator i ma pełno pryszczy na mordzie. Strasznie duży wysyp tych trenerów, już chyba wolę poczytać sam na ten moment.
  • Odpowiedz
  • 0
@mk27x uwazam ze 70kg byloby zajebiscie miec, potem ewentualnie dobicie masy ale na miesniach a nie na facie. Nie sluchaj ich #!$%@?
  • Odpowiedz
No właśnie zapomniałem o tych debilach, ale dobry trener będzie pilnował techniki, przerw między seriami co do sekundy i będzie zmieniał plany treningowe zeby atakowac mięśnie z różnych kątów, sam zleciałem 20kg, mam teraz 100kg i cisnę dalej właśnie z trenerem bez anabolików pozdro
  • Odpowiedz
@Promio: dzięki byku, ale jakoś średnio Ci ufam z tym niesłuchaniem innych. Coś tam bym mimo wszystko potrenował.

@pigaskie: ja ciskam w domu i nie zamierzam raczej w najbliższym czasie tego zmieniać. Mam odpalony minutnik, jakoś daję radę. Jak zajawka utrzyma się dłużej, uderzę do kumpla. Zna się na robocie jak mało kto, cholernie mu ufam, ale... No właśnie aligator taki z niego, a twierdzi, że dupy nigdy nie kłuł.
mk27x - @Promio: dzięki byku, ale jakoś średnio Ci ufam z tym niesłuchaniem innych. C...

źródło: comment_1620983471fd0JQUMvwvYZYZunz5pKCy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mk27x: wszyscy mówiq żebyś chudł, ale nikt nie zapytał jak wygląda twoja sylwetka xD jak teraz wyglądasz? Czy po prostu nie masz bebecha, ale nadal nie widzisz zarysu mięśni? Ogólnie sprawa jest prosta: widzisz kaloryfer - bulkuj. Nie widzisz - tnij ( ͡° ͜ʖ ͡°) 174 oraz 77 here, mam do zrzucenia z 13 kilo, bo mam wysoki BF i mało mięśni, a mój kolega, który nigdy
  • Odpowiedz
@mk27x: a co do wiedzy i trenerów polecam pana Greg Doucette aka puri puri prisoner. Na YT znajdziesz - jeden z najbardziej merytorycznych kanałów, bez mydlenia oczu i #!$%@? o tym jacy to nie oni naturalni. Jeszcze moreplatesmoredates ale on już leci dużo bardziej zaawansowanie o biologii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mk27x: ja z kolei ważyłem prawie 90 przy 180, teraz 73 i dalej jest źle wyglądam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@mk27x: Typie, nie wiem skąd wytrzasnąłeś te brednie o wstrzymywaniu się z siłownią na ujemnym bilansie. Masz zapas kalorii w postaci sadła. Nie jesteś koksem 4% dzień przed zawodami.

Już dzisiaj wbijasz na siłownię i jedziesz FBW. Te pół roku chudnięcia akurat możesz poświęcić na wyrobienie sobie prawidłowej techniki. Jeśli do tej pory nic nie ćwiczyłeś, to przy niskich ciężarach i prawidłowej technice zesrasz się od zakwasów.

Siłownia to hobby na
  • Odpowiedz