Wpis z mikrobloga

W ok. 8-9 miesięcy udało mi się zrzucić ze 111 kg do 89 kg (177 cm wzrostu). Dużo znajomych radzi, żebym już dalej nie chudł, bo fakt faktem - zawsze byłem miśkiem i wg. nich już jest okej, bo nie mam #!$%@? bebecha. Tak czy siak, zacząłem ostatnio interesować się treningami i chciałbym przekuć trochę tego (zapewne nadal nadmiernego) balastu w bardziej wyrzeźbioną formę.

Czy dobrym pomysłem byłoby poćwiczyć teraz przez kilka miesięcy na lekko dodatnim bilansie kcal, czy powinienem jeszcze redukować (do np. 85-80 kg)? Mam dużą zajawkę i chciałbym zacząć teraz, ale z drugiej strony jestem dość cierpliwy, więc chętnie wysłucham uwag kogoś bardziej doświadczonego.

Odkąd pamiętam, jem głównie dużo mięcha. Nawet jeśli bym zredukował - jakaś bardziej restrykcyjna zmiana diety i tak na ten moment nie wchodzi w grę. Nie wiem więc, czy ewentualny tłuszcz byłby lepszej jakości (chyba że chodzi o jakąś progresję?).

#mirkokoksy #mikrokoksy
  • 72
@kuroszczur: @spoxman: @BlackDandy: Dzięki chłopaki, tak mi się właśnie wydawało. Czyli gdybym przyciął przez 3-4 najbliższe miesiące do np. 77-80 to mógłbym potem dajmy na to poćwiczyć przez 6-8 miesięcy i znowu zredukować do tych 77-80? 70 raczej nie dam rady zlecieć, ale zobaczę jak pójdzie (nie znam się, ale podobno mam dość ciężką budowę).
@spoxman: Dzięki mistrzu, na pewno pooglądam.

Pytanie już było, ale chyba gdzieś się zgubiło: Powiedz mi, gdybym przyciął przez 3-4 najbliższe miesiące do np. 77-80 to mógłbym potem dajmy na to poćwiczyć przez 6-8 miesięcy i znowu zredukować do tych 77-80? Do 70 raczej nie dam rady zlecieć, ale zobaczę jak pójdzie (nie znam się, ale podobno mam dość ciężką budowę).
@spoxman: Dzięki. Czyli mogę zbijać i równocześnie walić ćwiczenia takie jak na tzw. "masie", tak? Mam w domu hantle, mogę działać co 2-3 dzień bez problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@mk27x: nie słuchaj głupot ludzi. Jak uważasz że jesteś gruby to zjeżdżaj. Jak zjeżdżałem z 142kg to przy 100 też mi mówili że jest OK. #!$%@? się znali. Nie po to redukuje żeby wyglądać "OK". Zjechałem do 69kg i czułem się zajebiście. Fakt że po takim zejściu z wagi ma się nadmiar skóry ale niczego nie żałuję. Jeśli chcesz wyglądać lepiej niż inni to redukuj albo podmień kcal i na nich
@mk27x: Nie słuchaj ich i redukuj dalej, bo wcale nie jesteś jeszcze szczupły. Jak nie ćwiczysz siłowo (ogółem nie masz mięśni), to możesz spokojnie zbić wagę nawet do 70kg. Robisz bardzo ładny progres i ciśnij dalej.