Wpis z mikrobloga

@voot: znajomy mi polecał łańcuch, że jest niby lepszy od u-locka bo nie zrobi się na nim dźwigni, ale jest cięższy i wożenie na ramie może ją popsuć. A czy jest np. coś w decathlonie co byś polecił?
@CHESTERRROOO: w przypadku dobrych u-locków i dobrych łańcuchów, jedyna sensowna możliwość otwarcia w przypadku braku klucza, to szlifierka kątowa albo lockpicking. Rozważałem również łańcuch, ostatecznie wziąłem u-locka, bo jest lżejszy.

Co do Decathlonu, według mnie to taki tani sklep, gdzie ciężko znaleźć dobry sprzęt, ale widzę, że mają u-locki i łańcuchy firmy Abus, firma ta też słynie z solidności i dobrych zabezpieczeń, ale są zdecydowanie droższe niż Kryptonite czy OnGuard, które
@CHESTERRROOO: u-lock > łańcuch, nawet najtańsze kryptonity mają zabezpieczenie przed wyważeniem. Wersja 30 cm powinna wystarczyć do zapięcia 2 rowerów, ja mam 20 cm i czasem jest problem. Onguard będzie pewnie trochę lepszy, ale jest o jakieś 50% droższy od najtańszego kryptonita. Pooglądaj sobie porównania na youtubie.