Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 177
200 867 + 51 = 200 918

Dziś moje szkockie jazdy z trochę innej strony, bo normalnie to wam pokazuję tylko te malownicze "widokowe" trasy z dala od siedzib ludzkich. Ale dziś pojechałem nie tylko śmigać ale też odwiedzić starego znajomego i zakupić obiektyw z Fejsowego Marketplejsa, więc wybrałem "Narodowy Trakt Rowerowy" number 74, a wiedzie on nieco bliżej terenów zurbanizowanych.

Jezus, K&^%a, Ja Pier^%le - syf jak w jakiś Indiach - wszystko leży przy drodze - pralki, opony, meble, pudełka z Shit Donalda, szklana stłuczka, a nawet był zdechły pies.
Nieprzerwany strumień śmieci...

Ręce opadają . . .

A jak tam u nas w PL teraz jest ? Dużo śmieci zalega na trasach ?

#rowerowyrownik #rower #gravel #pixel4a

Skrypt | Statystyki
ijones - 200 867 + 51 = 200 918

Dziś moje szkockie jazdy z trochę innej strony, bo n...

źródło: comment_1620936245lsyE4qJqhaXH2gsHzL7Myy.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
jak jest w Szkocji z kulturą kierowców?


@KrzysztofMickiewicz: To temat rzeka :) Wiele się poprawiło ostatnio i coraz więcej kierowców robi te przepisowe 1,5 metra odstępu ale to raczej nie z kultury tylko czasem sa akcje policji w cywilu na rowerze z kamerką i można zabulić pare stówek i punkty karne. Oczywiście , nadal zdarzają się tacy co maja wszystko w dupie ale to coraz rzadziej.

Jak omijasz główne trasy na których jest cały ruch to generalnie jazda jest bezstresowa - na wioskach ludzie często zwalniają przy wymijankach a na wąskich bardzo drogach ja zatrzymuję się na poboczu/trawie żeby przepuścić kierowce co jedzie z tyłu. Pokazujemy sobie kciuk do góry i git.
( ja raczej unikam takich dróg po których jeżdżą
  • Odpowiedz
@ArcheTyp-e: Teoretycznie to jest Cube Crossrace 2019

W praktyce to z fabrycznego roweru który kupiłem została tylko rama i mostek :)

Ale jeżeli pytasz bo spodobała Ci sie kierownica na zdjęciu to jest Prime Kanza Gravel - razem z kompletem silikonowych padów i extra fat owijką 4mm - dlatego wygląda taka "nadmuchana".
  • Odpowiedz
Flytipping w całej Wielkiej Brytanii to ogromny problem, tym bardziej teraz w czasam pandemii gdzie ludziom często nie chce się stać w kolejce na wysypisko, ja na swojej ulicy mam punkt w którym wszyscy z okolicy "składują" śmieci i niestety co tydzień zgłaszam na Apce do Councilu żeby przyjechali posprzątać ten syf :)
  • Odpowiedz
@ijones: Jeśli chodzi o syf opisany przez OPa to w Szkocjii jest pełno cyganów którzy żyją jak typowi cyganie czyli w ala taborach (vanach i kamperach) i to oni wyrzucają co popadnie... normalny Szkot wiezie śmieci na punkt bo tam można wszystko oddać (gabaryty, farby itp.)
  • Odpowiedz
@ijones dałem plusa za rower, choć info o tych śmieciach strasznie smuci. Mój rower obecnie na przeglądzie, ale spacerując po bliższej i dalszej okolicy nie zauważyłem syfu. Może po prostu mam szczęście :P
P.S.: Jaki obiektyw kupowałeś? :)
  • Odpowiedz