Wpis z mikrobloga

Pomagam mojemu szwagrowi, który jest cieślą i konstruuję drewniane budowle. Pracuję fizycznie na budowie


@qluch: Pomaga szwagrowi na budowie bo musi zarobić, ale jednocześnie popiera podatek reprograficzny i jego rozszerzenie na smartfony i tablety:

"Dla mnie to uczciwe rozwiązanie. Artyści uważani są za darmozjadów, bo teoretycznie robimy rzeczy, które wydają się niepotrzebne. Fundusz nie jest dla osób, którym nie wyszło w danej dziedzinie" - podkreślił i dodał, że przecież każda osoba
@rybak17: Bo z zasady artyści żyją z "cudzych" pieniędzy, które przy okazji zarabiają, bo jednak chce im się robić.
Sam nie mam jeszcze wyrobionego zdania na temat propozycji tej opłaty, ale zapewne na poczekaniu można znaleźć bardziej merytoryczne argumenty. :)
! Inb4 dyskutowanie z memem, wiem, ale problem jest głośny i dyskutowalny
@Xtreme2007 mi to się kojarzy z tym samym, co jak jestem na wsi u rodziny i pytają gdzie pracuje, dochodzimy w końcu do tego że w sumie to nic nie robię tylko w kąkuter klikam, i że Janusz z Andrzejem by tak nie mogli, bo nic się nie dzieje w takiej pracy i zanudziliby się chyba na śmierć. Janusz dumny z pracy na budowie, a Andrzej z pracy w firmie przetwórstwa rybnego.
@SirPsychoSexy: ale jakich to argumentów trzeba.. artyści którzy odnoszą sukcesy zarabiają niemałe pieniądze, a mimo to część tej opłaty ma iść do nich co jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Poziom "dejowania" tych ludzi jest wręcz skandaliczny, co pokazali przy dofinansowaniach przez covida czy przy lamentowaniu o emerytury.
Następna część opłaty ma iść do artystów którym się nie powodzi no ale czemu ? Nikt nie chce płacić za Twoje dzieła to no sorry
@rybak17: Przecież napisałem, że nie mam wyrobionego zdania na temat propozycji tej opłaty, po prostu obrazek sam z siebie jest głupi. Czill. :)
@Salir: No jeśli taka opłata miałaby być regularnym, gwarantowanym dochodem dla każdego artysty, bezwarunkowo, no to wtedy zdecydowanie jest to kiepski pomysł. Są gdzieś dostępne konkretne informacje o tym czy na razie to tylko takie gadanie?