Wpis z mikrobloga

@TatoAktywny: Ale mi jest ciężko powiedzieć, bo generalnie rzecz biorąc u mnie na podkarpaciu np takich wynalazków opisanych w tekście nie było, tutaj prąd dotarł w latach 80. Z drugiej strony Ci ludzie upierają sie, że tak było, pewnie to koniec końców różnica w mieszkaniu w jakieś Warszawie a mieszkaniu na prowincji, zwłaszcza na wschodzie
Ale mi jest ciężko powiedzieć, bo generalnie rzecz biorąc u mnie na podkarpaciu np takich wynalazków opisanych w tekście nie było, tutaj prąd dotarł w latach 80.


Patrząc na to z tej strony... To wiesz... Dzisiaj jak ktoś na prowincję zajedzie w Porsche to też z sąsiednich wsi dzieciaki się zlatują, żeby zobaczyć to cudo techniki. A w większym mieście? Ciężko kamieniem rzucić tak, żeby nie trafił w jakieś auto warte 100
@AGS__K: gosciu ja jestem z Slaska


Dobra, dobra, U was do dzisiaj jak samolot przelatuje to rzucają w niego węgielkami.

i @AGS__K ma racje - Minicar serio? Skuter?


No tutaj akurat to faktycznie ma przełożenie na realia brytyjskie. Ale motocykle w Polsce jak najbardziej! I to nawet na zapyziałych wioskach jak śląsk.

Sprawdz sobie liczbe samochodow wszystkich w latach 80 i zastanow sie ile to moze byc zagranicznych. Jak cos to
@TatoAktywny: chodzi o to ze Slask byl jednym z najbogatszych regionow a mimo tego mogles szybciej zobaczyc woz drabiniasty niz motocykl - tych bylo bardzo malo w ruchu codziennym na drogach jesli nie byles jakimis listonoszem. Wozow drabiniastych sporo. Jezdzilo sie glownie komunikacja masowa. Moda byla z zachodu bo to bylo do wlasnorecznego zrobienia szczegolnie od lat 70.Zwyczajnie samemu szyto ubrania na podstawie Burd. Z muzyka bylo juz gorzej trudne do