Wpis z mikrobloga

  • 682
Jadę sobie wypożyczonym rowerem miejskim i jadę w kasku. Podczas godzinnej jazdy spotkałam się z około dziesięcioma komentarzami od mijanych ludzi, że jak to, hehe, wypożyczonym rowerem w kasku? Hehe ale beka.
Skąd w ludziach takie wyśmiewanie kasku, że to wstyd? Ja zawsze jeżdżę w kasku, czy to na swoim rowerze czy wypożyczonym.
W szkole za gówniaka też się ze mnie śmiali, bo jedyna w kasku jeździłam z własnej nieprzymuszonej woli. Trochę przykre ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#rower
  • 106
  • Odpowiedz
@dran2: ładnie wytłumaczone, ma sens. Chociaż zawsze się może zdarzyć, że jakaś osoba ma bzika na takim punkcie i faktycznie ma ciągle kask przy sobie, nie szkodzi innym i sobie (wprost przeciwnie nawet) to komentarze trochę nie na miejscu. Ale przyznam, że to co napisałeś trochę usprawiedliwia (bo faktycznie nigdy nie widziałam nikogo na miejskim rowerze w kasku xD), zdziwienie ok, ale wyśmiewanie nadal słabe. Szkoda, ze tylko jednego plusa mogę
  • Odpowiedz
jedyna w kasku jeździłam z własnej nieprzymuszonej woli.


@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Szanuję. Mam oczojebny żółty - nie pasujący do niczego i noszę go z dumą. Za każdym razem wiem, że zostanę zobaczony z większej odległości, a jak już się wyjebię lub mnie coś potrąci, to mam mniejsze szanse na metalową płytkę w czaszce jak mój kolega. Kolega to pedalarz co kupił kolarkę za tysiące, a na kask miał #!$%@?, teraz dopiero jak ma
  • Odpowiedz
Polska jest krajem trzeciego świata. Większość ludzi jest po prostu bardzo głupich, śmieją się z innych. Pracuje za granicą i ludzie z polskich firm zachowują się jak niedorozwoje.
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: kaski rowerowe dają złudne poczucie bezpieczeństwa. Przy jeździe miejskiej praktycznie nie mają racji bytu. Dlatego w takich krajach jak Holandia mimo setek tysięcy rowerzystów kaski noszą zazwyczaj dzieci które jeszcze mają problemy z równowagą.

Veritasium mało na ten temat dobry odcinek.

Jednak jak sprawia że czujesz się pewniej na rowerze to po prostu zignoruj tych co śmieją.
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: Miałem kiedyś to samo i strasznie mnie to dziwiło. Ot akurat nie miałem wtedy własnego roweru a jeździłem rowerem do pracy, wiec miałem sportowy strój (ale nie jakiś uber kolarski) i kask. Bardzo dużo dziwnych komentarzy i śmiechów ale miałem to w pompce :)
  • Odpowiedz