Wpis z mikrobloga

@snappik: Widze, ze Nexera ma mapke w stylu Orange, aktualizuja adresy ktore sa dostepne co kilka tygodni, ogolnie duzo firm sie tym zajmuje bo masz jeszcze Tauron, Beskid Media, musialbys wejsc na strony UKE czy centrum projektow polska cyfrowa i poszukac ktora firma wygrala dany przetarg.
  • Odpowiedz
@snappik: jeżeli orange to:
https://mapbook.uke.gov.pl/ - na tej stronie ściągasz plik xls dla swojej gminy, i znajdujesz czy jesteś "do rozbudowy" czy jako czarny punkt, wtedy cię ominie. Jest tam data zakończenia projektu, teraz przeważnie koniec 2023, więc mało precyzyjne dane.
Na tej stronie hurt-orange.pl, i planowane "Planowane uruchomienie lokalnych pętli/podpętli abonenckich" zamieszczają dane na 3 miesiące do przodu, także prędzej zobaczysz ekipy robiące infrastrukturę, kładące światłowody, instalujące skrzynki, niż znajdziesz
  • Odpowiedz
@borsuk321: Ciekawe czy na infolini orange wiedza cos na temat POPC innych firm z ktorych Orange tez korzysta. Pytalem na czacie i dostalem odpowiedz "nie ma planow na swiatlowod" pomimo tego, ze juz UPC czy T-Mobile pozwalaja na zamowienie instalacji na czerwiec/lipiec.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: jak ostatnio dzwoniłem to byli w stanie podać info na temat planowanych prac na jakieś pół roku do przodu, i o ile się co przesunęło ze względu na covid
a jeszcze kilka miesięcy temu i wcześniej, nie wiedzieli nic, tylko konsultant wklepywał twój adres do ich zwykłej wyszukiwarki, i jak na mapce nie było dostępności, to standardowa formułka "brak możliwości technicznych". Sprawdzali to co każdy sobie może na stronie samemu
  • Odpowiedz
@fluorek: nie jest aktualna
dla przykładu krewni mają światło w miejscowości pod adresem, od lipca 2020, a na tej mapce są jako "w realizacji"
Sprawdzam tą mapkę regularnie, i dla mojej gminy, nie zmieniło się tam nic od ponad roku, te same punkty albo zakończone albo w realizacji.
  • Odpowiedz
@fluorek: z tą aktualnością bym polemizował, w mojej okolicy są miejsca zaznaczone na niebiesko, gdzie żadnych kabli nie ma poprowadzonych. Nie wiem na jakiej podstawie oni to uzupełniają.
  • Odpowiedz