Wpis z mikrobloga

Część Miry z #rzeszow. Jak już część osób wie, otworzyłem lodziarnię. Przechowywanie lodów w witrynie w której zimno aż tak nie hula jak w normalnej szafie mroźniczej wiąże się z krystalizacją lodów. Lody po 4-5 dniach już nie są takie super(więcej kryształków czuć pod zębami) jak przez pierwsze dni i w związku z tym chciałbym zrobić coś w stylu too good to go. Co 2-3 dni pakowałbym do 470ml bądź litrowych pojemniczków i sprzedawałbym to za jakąś połowę normalnej wartości. Dawałbym info na wykopie o smakach dzień wcześniej albo rano. Jak są chętni to obserwujcie #snooplood. Będę też wrzucał czasem jakieś inne info. Jeśli macie też jakieś sugestie to piszcie
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Deska_o0: no po pierwsze dopiero otworzyliśmy i ruch jest bardzo słaby, trudno żeby robić po 1 kg smaku. Po drugie, lodziarnie które mają ugruntowaną pozycje, im po prostu im schodzą te lody. Poza tym nie wydaje mi się, żeby wszyscy tak robili jak piszesz
  • Odpowiedz
@snnop93: powiedz mistrzu czy jest coś co sprawi że lody będą bardziej ‚puszyste’, a nie twarde jak kamień po staniu w zamrażarce? Robię wg tego przepisu i żreć się nie da. Szkoda że mam do Ciebie 500 km bo kupiłbym z 3 pudełka dziennie
  • Odpowiedz
@basalyk44: no bez maszyny się nie da. Jak chcesz robić sam w domu to zainwestuj 1200-1400 zł w dobrą maszynę domową i będzie git. Słowem klucz jest nukleacja, a lody z takich gajdów to max dzień są dobrej konsystencji
  • Odpowiedz
@basalyk44: a tak ogólnie to wiele innych czynników. Nawet najlepsze lody z dużą ilością stabilizatorów będą twarde po wyciągnieciu z zamrażarki. Możesz tez chwilę odczekać aż "odtajają"
  • Odpowiedz
@snnop93: byłem ostatnio u Was - bardzo fajne lody, przynajmniej cynamon i truskawka. niestety 10 sekund po wyjściu z lokalu musiałem uważać, bo zaczęły się topić z każdej strony. te rożki nie są za małe?

jedna mała uwaga jaka pojawiła się w mojej głowie po wyjściu to może jakiś mały dozownik z płynem do dezynfekcji rąk gdzieś na ścianie? wiem, że Rzeszów jest pełen koronasceptyków itd. ale ja np. chwilę
  • Odpowiedz
@pieczarkowy: postaramy się coś zrobić z tym topnieniem. Na pewno wynika to z bardzo małej ilości stabilizatorów jaką stosujemy( tak, praktycznie wszyscy stosują stabilizatory, ale to nie jest nic złego jeśli się z nimi nie przesadza) Rożki na 2 porcje są okej, jeśli brane były 3 to rzeczywiście mógł być za mały. Będzie większy na 3 porcje. A do dezynfekcji płyn będzie też na pewno. Dzięki za uwagi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@snnop93: miras, ja w was z całego serca wierzę! niech się ta akcja uda i pogoda dopisuje ( ͡° ͜ʖ ͡°). realizujcie się i niech te lody ruszą. jestem z wami!
()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@snnop93: a jakby tak, chociaż to pewnie też ktoś wam podsuwał ten pomysł, zamiast tej wielkości rożków (a trzeba taaaaaakiego rożka na te wasze lody ( ͡° ͜ʖ ͡°) wydawać też w jakichś eko opakowaniach jednorazowych?
albo rożek większy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz