Wpis z mikrobloga

Część Miry z #rzeszow. Jak już część osób wie, otworzyłem lodziarnię. Przechowywanie lodów w witrynie w której zimno aż tak nie hula jak w normalnej szafie mroźniczej wiąże się z krystalizacją lodów. Lody po 4-5 dniach już nie są takie super(więcej kryształków czuć pod zębami) jak przez pierwsze dni i w związku z tym chciałbym zrobić coś w stylu too good to go. Co 2-3 dni pakowałbym do 470ml bądź litrowych pojemniczków i sprzedawałbym to za jakąś połowę normalnej wartości. Dawałbym info na wykopie o smakach dzień wcześniej albo rano. Jak są chętni to obserwujcie #snooplood. Będę też wrzucał czasem jakieś inne info. Jeśli macie też jakieś sugestie to piszcie
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zjem_wszystko: no zazwyczaj najbardziej rozchwytywane paczusie pojawiają się o stałych porach i zazwyczaj minutę po są już wyprzedawane.

u mnie jedna cukiernia pojawia się o 18:15 zawsze, starbucks tuż po 21 np.
oczywiście z datami odbioru na następny dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zjem_wszystko: jeszcze jesienią częściej bywały paczki i często coś brałam, ale teraz im więcej ludzi wie tym bardziej trzeba się namęczyć z złapaniem czegokolwiek ( ͡ ͜ʖ ͡)
ostatnio cafe parkowa wrzuciła chyba 7 paczek to w 7 minut się sprzedały z tego co pamiętam, loteria
  • Odpowiedz
@maciakowy: zasadniczo to nawet nie chodzi o marnowanie, bo ja mógłbym te lody dalej trzymać i je sprzedać. Większość ludzi i tak nawet, by nie zauważyła, że coś jest z nimi nie tak ale w moim odczuciu już są gorsze.
  • Odpowiedz