Wpis z mikrobloga

Kiedy zostajesz astronautą


@KrzysztofMickiewicz: Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Ona chce iść na "kurs astronauty" organizowany przez jakąś prywatną firmę.

ESA prowadzi aktualnie rekrutacje dla nowej puli astronautów i jeśli ktoś się dostanie to jeszcze na tym zarobi, a nie że będzie musiał płacić za szkolenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale koleżanka na to nie ma żadnych szans, bo nie spełnia nawet podstawowych wymagań formalnych
  • Odpowiedz
@KrzysztofMickiewicz: mam straszny ból dupy o tą zbiórkę, typiarka była na kilku misjach analogowych ('udawanie astronautów' w zaaranżowanych komercyjnych habitatach na Ziemi, na które w większości nie trzeba spełniać żadnych wymagań tylko zapłacić; sama na takiej byłam bo miałam okazję wziąć udział za darmo w ramach projektu naukowego), w dodatku nie wszystkie ukończyła (z jednej ostatnich w zeszłym roku wyleciała za to, że ciągle kłóciła się z resztą załogi i organizatorami).
  • Odpowiedz
@Luck_89: po 1 - nie wygląda ona na okaz zdrowia i szczyt formy. A żeby przetrwać przeciążenia, trzeba to mieć, inaczej można sobie zrobić dużą krzywdę.

po 2 która poważna organizacja kosmiczna używa w swoim oficjalnym certyfikacie określeń takich jak "wymarła jaskinia lawowa" i "makieta pojazdu kosmicznego w głębokich wodach" xD
  • Odpowiedz