Wpis z mikrobloga

Skręcając w lewo należy zająć lewy pas ruchu, kierowca ciężarówki zajął pas prawy. Więc złamał przepisy. Pani jadąca osobówką zmieniła pas ruchu nie ustępując panu w ciężarówce który już się na tym pasie znajdował. Wina jest po stronie pani, ale przepisy złamali oboje i de facto oboje przyczynili się do kolizji. Jestem w stanie zrozumieć że pani widząc ciężarówkę zajmującą prawy pas spodziewała się że pojedzie prosto (bo z prawego pasa możemy jechać tylko prosto lub w prawo) i sama również mogła zająć lewy pas jeżeli jechała prosto lub skręcała w lewo (nie wiemy którym wjazdem wjechała na rondo)


@Wierzbak: tak bardzo się mylisz i tak bardzo myli się autor przytaczanego przez Ciebie tekstu.

Na podstawie art. 22
  • Odpowiedz
@Wierzbak: tu nie ma nic do wypracowywania, przepisy sa jasne i klarowne. Nie masz racji. Na rondzie klasycznym (a na filmiku takie wlasnie jest) czyli takim, gdzie nie ma wyznaczonych kierunkow jazdy z poszczegolnych pasow jezdzi sie tak jak opisalem to wyzej. I ciekawe w jaki sposob, idac Twoja logika, chcialbys zorganizowac kierunki jazdy z dwoch pasow, gdy rondo ma np 8 zjazdow. Niech zgadne, myslac "rondo" masz w glowie
  • Odpowiedz
@Wierzbak: zgodnie z Twoją logiką - jeśli weźmiemy pod uwagę rondo z poniższego zdjęcia - załóżmy że jedziesz z lewej strony i chcesz zawrócić. Zgodnie z Twoją logiką musiałbyś wybrać lewy pas ronda i z lewego pasa zjeżdżać po zawrocenium. W tym samym czasie z ulicy na dole wyjeżdża gość jadący ma wprost - więc może jechać prawym pasem. Kto wg ciebie miałby pierwszenstwo przy Twoim zjeździe? Ty, czy ten
bardzospokojnyczlowiek - @Wierzbak: zgodnie z Twoją logiką - jeśli weźmiemy pod uwagę...

źródło: comment_16208159293giBoUXpF1ITtzmgfuobrj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Czy wgl istnieje jakieś prawo dotyczące ronda dwupasmowego? XD
Jedynie widzę że jest kłótnia 2 stron jak to powinno się jeździć, przecież musi być jakiś sens istnienia takiego ronda, bo jak piszą niektórzy wychodzi na to że środkowy pas nie ma zastosowania.
Jak robiłem prawko to uczyli mnie, że dzieli się rondo na pół, jak zjazd znajduje się po prawej stronie podziału to bierzemy pas zewnętrzny, na pozostałe zjazdy pas wewnętrzny.
Tak
  • Odpowiedz
@Wierzbak: Zapytałem rzecznika Policji o to, czy w takiej sytuacji kierujący pojazdem poruszającym się prawym pasem, pomimo zamiaru skrętu w lewo na rondzie, zostanie ukarany mandatem lub uznany za współwinnego spowodowania kolizji jeżeli do niej dojdzie. Niestety nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi, a jedynie informację: "Policja nie jest instytucją ani powołaną, ani uprawnioną do udzielania wiążącej interpretacji przepisów, czy informacji o obowiązujących regulacjach prawnych, zwłaszcza gdy zapytania dotyczą spraw hipotetycznych".

To
  • Odpowiedz