Wpis z mikrobloga

#tojestmultikonto #przymyslenia #motoryzacja

NAJGORSZA JEST NIEŚWIADOMOŚĆ

Tak się zastanawiam po co mi prawo jazdy i samochód. Czy potrzeby mi stres związany z posiadaniem i prowadzeniem samochodu. Przecież na utrzymanie samochodu potrzeba sporo pieniędzy więc żeby nim jeździć będę musiał na to pracować. Żeby utrzymać samochód będę się martwił o to żeby nie stracić pracy, bo nie będzie mnie stać na utrzymanie samochodu. Będę też musiał stale uważać na to by nie wymuszono na mnie mandatu karnego i czy nie oszuka mnie serwis samochodowy. Paradoksalnie większości osób posiadających własny samochód, ten nie jest do niczego potrzebny. Jego utrzymanie kosztuje masę pieniędzy, bo trzeba jeszcze wykupić obowiązkowe ubezpieczeni i płacić dość wysoką cenę za paliwo. Do tego dochodzą opony, które trzeba regularnie wymieniać, stale trzeba zabiegać o to aby stan techniczny samochodu był na tyle dobry aby dało się nim bezpiecznie jeździć, trzeba wymieniać płyny eksploatacyjne, a to wszystko pochłania sporo pieniędzy. Ponadto spaliny samochodowe są dla nas trujące. Co by nie powiedzieć nie da się przejść obok tego faktu obojętnie. Naziści mordowali w ten sposób więźniów, wpuszczając spaliny samochodowe do mobilnej komory gazowej zamontowanej na ciężarówce, którą nazywali "ambulansem miłosierdzia".
Czy takie dobra jak własny samochód, zakupy części, akcesoriów, paliwa i płynów eksploatacyjnych są warte czasu poświęconego na ich zdobycie.
tojestmultikonto - #tojestmultikonto #przymyslenia #motoryzacja

NAJGORSZA JEST NIE...

źródło: comment_1620725674OYVD5IOMRBSbw6YNp3urNX.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto: zależy od potrzeb. To prawda że powyższe pochłania sporo pieniędzy i czasu, przykładowo w stary samochód za 7k, który niedawno zezłomowałem, przez 6 lat włożyłem drugie ~7k na sam serwis i naprawy, nie licząc OC i opłat za przeglądy. A był jak na swój wiek właściwie bezawaryjny. Nie liczę też paliwa i oleju, ale to już zależne od kilometrów. Zaufany warsztat to też istotny punkt.
Z drugiej strony te
  • Odpowiedz