Wpis z mikrobloga

Yuki Tsunoda obchodzi dzisiaj swoje 21 urodziny

Tegoroczny debiutant z zespołu Alpha Tauri, najmłodszy kierowca w obecnej stawce. Ma potencjał, by zapisać się w przyszłości, jako najlepszy kierowca z kraju kwitnącej wiśni, który ścigał się do tej pory w Formule 1. Kierowca z ogromnym potencjałem, któremu wystarczyły dwa sezony, by z F3 dostać się do F1 (przez F2). W Formule 3 robił cuda na torze, ścigając się niekonkurencyjnym bolidem zespołu Jenzer, a w ubiegłorocznym sezonie Formuły 2 wygrał 3 wyścigi i zdobył 7 miejsc na podium, co mu dało 3 pozycję w generalce.

Jeżeli chcecie lepiej poznać potencjał Japończyka, to zapraszam na artykuł #abcf1, który napisałem pod koniec ubiegłego roku: https://abcf1world.wordpress.com/2020/11/19/ghost-of-tsunoda-japonski-samuraj-na-drodze-do-formuly-1/

#f1 #abcf1
Pobierz
źródło: comment_1620721056L3T5YqxRT7kCZpc6XJJeaJ.jpg
  • 10
@ChickenDriver: Nigdzie nic takiego nie napisałem.

Alpha Tauri nie wybrała Yukiego tylko z powodu jego powiązań. Ma ogromny talent, co w seriach juniorskich już udowodnił. Był w stanie błyskawicznie się przyzwyczaić do nowych okoliczności i jeździć na wysokim poziomie. Kvyat jest już Red Bullowi znany od 2014 roku, nie spełnił oczekiwań, a Yukiemu kolejny sezon w Formule 2 nie był potrzebny. Samo to było dobrym preteksem do jego awansu do F1: