Wpis z mikrobloga

#szczepienia Hej, pytanie do szczepionych, jutro idę się zachipować pfizerem. Mam obawy ze względu na to, że przy każdym przeziębieniu dostaje mega wysypki jak poniżej. Problem pojawił się po przejściu ospy wietrznej w wieku 20 lat i występuje randomowo czy cokolwiek wezmę typu ibuprom czy nic nie biorę. Lekarze nie wiedzą czemu tak się dzieje i nie spotkali się z takim przypadkiem, już pytałam. Czy jest tu ktoś, kto też ma wysypki przy infekcjach i się już zaszczepił? Czy nie było żadnych efektów ubocznych?
crpingui - #szczepienia Hej, pytanie do szczepionych, jutro idę się zachipować pfizer...

źródło: comment_1620655893J3YRfyL1njJtTL6tY1LMNn.jpg

Pobierz
  • 16
@crpingui: czy czasem tego rodzaju wysypki nie dostajesz po lekach, które zawierają paracetamol? Mój mąż ma identycznie na całym ciele, jak tylko weźmie paracetamol. Dopiero za którymś razem się zorientowaliśmy, że to nie wysypka, która jest skutkiem chorób, tylko właśnie reakcja alergiczna po paracetamolu, swoją drogą ponoć bardzo rzadka.
@SzalonaFoka no właśnie nie, robiłam próbę w stylu miałam przeziębienie i piłam tylko herbatę z cytryną, wywaliło mnie tak samo. Biorę również ibuprofen przy miesiączce i nic się nie dzieje, paracetamol na mnie nie działa. Żaden lekarz nie wie o co kaman, wysypka ustępuje sama po 1-2 dniach. Boję się, że po szczepieniu mój układ immunologiczny dostanie #!$%@? i mnie nie tylko wysypie, ale też zacznę się dusić czy coś.
@crpingui: o kurczę :( to już nie mam pojęcia co to może być, myślałam że to może ten paracetamol... sama jestem alergikiem ale takiej charakterystycznej wysypki nie miałam (tak jak wspominałam u męża to wyglądało kilkukrotnie identycznie jak u Ciebie i to tylko po tym paracetamolu). Pogadaj z lekarzem przed szczepieniem, ja też zamierzam przed szczepieniem pogadać z lekarzem kwalifikującym i poprosić, żeby dłużej zostać na miejscu po szczepieniu, w przeszłości