Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Wykopowiczan ʕʔ
Są tu pewnie jakieś szpece od #minecraft i serwerów ( ͡º ͜ʖ͡º) mianowicie chciałem postawić sobie serwerek na kompie w domu dla siebie i paru innych osób, wszystko zainstalowane mody + forge, wszystko śmiga, ale tylko jeśli adresem serwera jest "localhost" czyli "ta maszynka". Komputery w sieci lokalnej widzą serwer i łączą się - działa, ale jeśli chce się połączyć po moim adresie publicznym (ip_publiczne:25565) to nie trybi ( ͡° ʖ̯ ͡°). Router to #mikrotik hap ac2 i ustawiony jest na nim port forwarding oraz zasady w firewall pozwalające na otwarcie portu 25565(screeny nizej). Po skanowaniu Nmap-em wychodzi, że jest "filtrowany" i coś średnio z tym (wcześniej niby był otwarty, ale i tak nie działało) jakaś stronka do "pentestów" pokazuje, że port zamknięty ( ͡° ʖ̯ ͡°) i rzeczywiście nie można się połączyć bo jest błąd "no further information". Dodatkowo zauważyłem, że łącząc się podawany jest inny port niż 25565, a UPnP wyłączone, szukałem wszędzie indziej, ale dalej nie wiem o co chodzi ()
Sieć działa następująco:
IP publiczny jest stały
Antena daje dynamiczny adres do mikrotika na port WAN(ETH1)
Mikrotik daje adres klientom w sieci z DHCP z rezerwacją dla serwera.
Jest to coś na 100% po stronie routera, ale nie wiem co ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mirki i Mirabelki proszę o pomoc ()
W spoilerze config serwera, a zdjęcie pomoże w domyśleniu sie :D
#siecikomputerowe #sieci

p.....r - Witam szanownych Wykopowiczan ʕ•ᴥ•ʔ
Są tu pewnie jakieś szpece od #minecra...

źródło: comment_16206504231WOyrN2ClRFSlpjOZEVt4f.jpg

Pobierz
  • 8
@proktodestruktor: jeszcze wcześniej nie zauważyłem, ale brakuje ci na tej regule dst-nat ustawionego in. interface, ustaw tam port wan routera. Jak to nie zadziała to możesz zostać przy hostingu, choć też ciekawi mnie napis filtered obok portu od mc na nmapie