Wpis z mikrobloga

W robocie nudy to napiszę parę spostrzeżeń co do ostatniej afery. Pewnie mało kogo to obejdzie, ale jako stały bywalec tagu i okazjonalny widz strimów wykopka mam ich kilka czuję taką potrzebę.
Tomasz stworzył nową platformę do interakcji ludzi z tagu, dla wielu z nich był to krok w przód ponieważ mogli ćwiczyć swoje interakcje społeczne, np. poprzez rozmowy z wykopkiem i innymi widzami. Retoryka wielu z udzielających się była mocno skrajna, ale wykopek dawał im się wypowiadać tłumacząc to wolnością słowa i swobodą wypowiedzi. Wydaje mi się, że koniec końców przedsięwzięcie było raczej pozytywne.
Wszystko to runęło jak domek z kart na ostatnim strimie gdy wyszło na jaw, że Tomek miał dziewczynę. Patrząc po komentarzach i reakcjach wydaję mi się, że to samo w sobie nie było problemem, ale był nim fakt, że wykopek kłamał w tej kwestii i prawdopodobnie kłamał by dalej gdyby na jaw nie wyszło niesławne nagranie. Bo jak widzowie, z których wielu jest po przejściach i życiowych perturbacjach, mający problemy z zaufaniem do ludzi, mają teraz wierzyć w resztę składników tej (wykreowanej?) tożsamości? Gdzieś mi się nawet przewinął komentarz, że wykopek od początku chciał nas ośmieszyć, ale może coś źle zapamiętałem.
Gdyby od początku wszystko byłoby wiadomo to nie byłoby afery, no ale wtedy prawdopodobnie widzów i pieniędzy byłoby dużo mniej. Nie wiem czy wykopek zrobił to w pełnie świadomie, z wyrachowaniem czy po prostu chciał mieć większe poczucie akceptacji, ale nie wygląda to najlepiej.
Aktualnie sprawa nakręciła się na tyle, że wyszła ona poza strim, poza tag a nawet poza wykop. Różnej maści "specjaliści" besztają społeczność tworzoną przez ludzi, którzy już przed tym mieli niskie poczucie własnej wartości i poczucie wyalienowania a wykopek w tej sytuacji im przyklaskuje ratując swoje ego oraz wizerunek. Po raz kolejny temat przegrywu jest spłycany i sprowadzany do seksu i dokonywana jest generalizacja całej społeczności. Dosyć zabawne biorąc pod uwagę, że właśnie generalizowanie jest jednym z głównych zarzutów wobec nas (niektórzy użytkownicy tagu uważają, że "wszyskie loszki to coorvy"). 26 lat życia i kilka ok 3 lata na tym portalu nauczyło mnie, żeby raczej nie liczyć na empatię i zrozumienie, ale mimo wszystko trochę mnie to rusza bo po raz kolejny jestem przedstawiany jako ten zły, leniwy, roszczeniowy mizogin. Jeszcze jedna sprawa, wykopek zaczął być stawiany jako wzór i potwierdzenie skuteczności rad normików (proszę się nie srać o to słowo, dla mnie nie ma ono znaczenia pejoratywnego), tylko nie do końca wiem, które z tych rad miały w tej sytuacji zastosowanie. Sprawa też stała się nośna dla działaczek feministycznych, które jeszcze tydzień temu wyzywałyby wykopka za głoszone poglądy, stawiały jako przykład lenia, brudasa itd. Teraz jest dla nich wygodnym narzędziem do szkalowania innych ludzi i podsycania nienawiści więc przez jakiś czas te same rzeczy, które były wcześniej dowodem, że jego sytuacja jest jego winną są nagle jego świętościami w ich przekazie.
Pojawiła się kwestia #blackpill która w pewnym aspekcie może mieć w dłuższej perspektywie według mnie mieć nawet pozytywne skutki. Może część osób zobaczy, że blackpill to tylko pewien wycinek rzeczywistości i budowanie całościowego poglądu na temat relacji damsko-męskich (czy o zgrozo na temat całej rzeczywistości społecznej!) na podstawie tylko jednej perspektywy (ewolucyjnej) z pominięciem innych (społecznych, poznawczych itd.) zawsze będzie dawało lekko zafałszowany obraz rzeczywistości. Już pomijając fakt, że większość wyznawców balckpilla, chętnie powołuje się na badania w ogóle ich nie przeczytawszy.
Resumując w mojej ocenie wykopek skłamał dla widma łatwych pieniędzy a gdy kłamstwo wyszło na jaw zachował się bardzo nieelegancko odwracając kota ogonem i zrzucając całą winę na oszukanych, co wywołało lawinę krytyki wobec poszkodowanych! Jeżeli coś pomieszałem lub pominąłem to proszę napisać, nie jestem zaznajomiony z całością strimów więc mogę o czymś po prostu nie wiedzieć.
Bardzo źle się stało, ale mam nadzieję że ta nauka zostanie przekuta w mądrość, rany wywołane tą sytuacją w końcu się zabliźnią i pozwolą tym rozsądnym iść do przodu a dla tagu będzie to powiew świeżości, który pozwoli na zmianę go na mniej toksyczny a bardziej pomocowy i merytoryczny.
Wołam @WykopekBordo gdyż nie mam w zwyczaju obgadywać ludzi za ich plecami. Jak będziesz chciał Tomku to się ustosunkujesz do tego co napisałem, może nawet spojrzysz na sprawę z innej perspektywy. #przegryw #wykopek
  • 27
@Mlody_jeczmien: On miał już tysiąc szans wytłumaczenia się, ale idzie dalej w zaparte, dalej szydzi z blackpillowców, a argument o kłamstwie konsekwentnie ignoruje. W dodatku ego ma wywalone w kosmos, gada coś o wielkiej charyźmie i doświadczeniu, którego nam, głupim przegrywom brakuje, a on mógłby wspaniałomyślnie nas tego nauczyć, ale wszystko zepsuliśmy, więc teraz to on już nic nie powie.

Daj pan spokój xD
. Patrząc po komentarzach i reakcjach wydaję mi się, że to samo w sobie nie było problemem, ale był nim fakt, że wykopek kłamał w tej kwestii i prawdopodobnie kłamał by dalej gdyby na jaw nie wyszło niesławne nagranie.


@Mlody_jeczmien: Dziwisz się? Jak tylko ktoś pisze, że był w związku albo peklował, to zaraz było "n0rmik won", ja na tym tagu 7 lat siedzę i wiem, że i tak byłoby to
@WykopekBordo:

Dziwisz się?

Tak, ja bym wolał od razu grać w otwarte karty i mieć może mniejszą widownie, ale taką z którą mogę się utożsamiać.

żeby spermiaki wypytywały o moje prywatne sprawy


@WykopekBordo: Przecież sam ujawniałeś swoje prywatne sprawy, jak na przykład leczenie depresji. Chyba, że to też nie jest prawda? A jak byś nie chciał mówić szczegółów to byś nie mówił.
@Mlody_jeczmien: Jakby mnie pytali o seks ciągle, to sam bym odpuścił streamy, bo bym nie wyrobił z żenady, nienawidzę, jak n0rmiki o tym gadają albo jeszcze pytają o coś związanego z seksem lub daja porady typu "idź do klubu, zapekluj, to ci się nastrój poprawi" (°°
to sam bym odpuścił streamy


@WykopekBordo: No to byś odpuścił albo powiedział, że nie chcesz o tym gadać. Koniec końców i tak odpuściłeś XD To jedno już wiem, skłamałeś bo ten temat bo jest on dla Ciebie wstydliwy i chciałeś uniknąć "poważnych" rozmów o seksie. Jeszcze jedno i będę kontent. Dlaczego idziesz w zaparte, że problemem jest to, że miałeś partnerki skoro większość osób wypowiedziawszy się na ten temat stwierdziła, że
stwierdziła, że problemem jest to, że skłamałeś a nie mityczny seks


@Mlody_jeczmien: Ci sami ludzie twierdzą, że nie mogą znaleźc laski przez morde/wzrost, a n0rmiki z gorszym wyglądem mają loszki. Jakbym był zielonką, to bym w to uwierzył, ale ja na tym tagu już 7 lat. Można mi wiele zarzucić, ale nie bycie idiotą.

Koniec końców, kto był zatwardziały to i tak znajdzie powody, żeby wierzyć w blackpill jako prawdę objawioną
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WykopekBordo: Mówisz że siedziales na wykopie od 7 lat I nie wiedziałeś czym niby jest blackpill? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież podobno w pracy w większości shitpostowales I przeglądałes wykop. Nie jestem ekspertem od PR ale myślę że jakieś przeprosiny się należą ludziom za zarabianie na fałszywym wizerunku, bo co wiele osób zauważylo. Tematem twoich streamow nie byla głównie depresja i dalej relacje z kobietami. No nie
Ci sami ludzie


@WykopekBordo: https://www.youtube.com/watch?v=BRrDdcbFlYc
Na pewno Ci sami czy tak Ci się po prostu tak wydaje? Nie sądzę, żeby większość z tagu przegryw(a nawet z tagu blackpill) uważała, że słaby wygląd ABSOLUTNIE uniemożliwia znalezienie parnerki czy uprawianie seksu, ale teraz nikogo to nie obchodzi. W zbiorowej świadomości już się uciera incel = mizogin.

kupowali nawet zarzutki typabezoszczędności


@WykopekBordo: To głównie ludzie spoza tagu to kupowali, tak jak ludzie spoza
@WykopekBordo: No i? Masz tak mało charyzmy, że boisz się co o tobie pomyślą ludzie na necie i boisz się otwarcie mówić co myślisz? Ja jak się nie zgadzam z czymś z blackpilla to piszę i w dupie mam co mi ktoś odpowie i ile dostanę plusów. No, ale tu była kwestia zasięgów i pieniędzy...