Wpis z mikrobloga

Panowie (i Panie).

1. Dziś zakupiłem. Wziąłem scav-a ,aby zobaczyć o co chodzi. Tak się wystrachałem, że zabiłem 3 scavów. Przeczytałem i jak logika mi podpowiadała bez sensu jest ich zabijać. Jednak byłem pewien, że zabiłem 2 normalnych (tak mi się wydawało). Jak ich kurna rozróżnić?

2. Druga sprawa zdobyłem niby jakiś xp scavem? On się do czegoś nalicza (niby nic zebrać nie można to i exp chyba się nie zbiera?).

3. Skąd wiadomo, że zabiłem gracza scava, a nie bota? Wtedy jest nick zamiast pełnego nazwiska?

4. Najistotniejsze rady dla początkującego :D?

#escapefromtarkov
  • 12
@MajoZZ: 1. Scava bota od scava gracza rozróżnisz tym że jak grasz scavem to bot do ciebie nie strzela + jeśli zaczniesz się przy nim wychylać (kilkasz Q i E) to on też zacznie
2. Jak idziesz scavem to nie expisz ale co wyniesiesz jest twoje
3. Nie ma żadnego takiego namacalnego wyróżnika przy martwym scave czy to gracz czy bot, ale z czasem idzie normalnie poobserwować jak się zachowuje scav
@MajoZZ:
1. Niby bez sensu jest zabijać scavów będąc scavem, ale trafisz na gracza to na 90% cię odstrzeli. Nie strzelaj tylko wtedy gdy jesteś absolutnie pewien że to bot :)
BTW, jeśli wrogi gracz scav zaatakuje pierwszy a ty w obronie go odstrzelisz, to inne scavy nnie powinny być agresywne w stosunku do ciebie.
2. Xp nie zdobywasz, ale to co nazbierasz scavem możesz przenieść do scava jak uda ci
@MajoZZ:
1) Ogólnie SCAV-bot nie będzie strzelać do Ciebie za nic. Warto się właśnie "pogibać" na wszelki wypadek. Do tego boty nie lootują (poza trupami). SCAV-gracze siłą rzeczy też nie "gaworzą" (bo i po co :P). No a jak zginiesz od bota to siłą rzeczy nie masz przycisku do raportowania oszustów.
2) Nie. SCAV jest tylko i wyłącznie dla sprzętu. Ale jeśli wyjdziesz nie mając za dużo expa w tym rajdzie
@MajoZZ 1. Moim zdaniem lepiej od razu zabić jeśli jesteś pewien, że nie ma ich więcej obok ciebie. Pamiętaj, że każdym Scavem może być gracz który bez ostrzeżenia cię zabije. 2. Tak, Scavy mają osobny lvl od PMC. 3. Nie wiadomo, możesz tylko poznać po zachowaniu 4. Inwestuj w dobre ammo, możesz grać bez dodatków na broni ale ammo zależy od tego czy kogoś zabijesz czy nie. Na początek jest dobry SKS
@MajoZZ:

1. Po wyborze pmc/scav i mapy, możesz zaznaczyć opcję do trybu offline;
2. Dostaniesz wszystko, ale nie będzie można tego sprzedać na flea market;
3. Każdy handlarz ma zakładkę z zadaniami. Większość jest na zasadzie "znajdź, przynieś, podaj", jedynie u mechanika jest dużo zadań typu "pogarnij mi pistolet maszynowy z takim, a takim odrzutem, taką a taką ergonomią" (odpalasz wtedy tarkov wiki, jak masz dostęp do flea market to kupisz
@MajoZZ:
1. Gdy wybierasz swojego PMC masz okno informujące o możliwości grania offline (załączone zdjęcie). Żeby grać z SCAV botami wybierasz "Enable PvE"
2. Nie. Co zbierzesz to Twoje, ale tych rzeczy nie sprzedasz na flea market oraz (w większości przypadków) nie będziesz mógł ich oddać w ramach misji
3. Wchodzisz do konkretnego sprzedawcy. w lewym górnym rogu masz kartę z zadaniami. Od razu bierz wszystkie jakie możesz (nie ma obecnie
RM_PL - @MajoZZ: 
1. Gdy wybierasz swojego PMC masz okno informujące o możliwości gr...

źródło: comment_1620677021C11EqLEkjFflMCaHzrhF92.jpg

Pobierz
SCAV z drugą bronią na plecach to na 100% gracz


@MajoZZ: otóż nie, dawno temu tak było bo scavy nie lootowały ale obecnie zbierają broń z trupów zarówno graczy jak i innych scavów

scava bota najłatwiej rozpoznasz po zachowaniu - biegają głównie w linii prostej, gadają różne rzeczy, a poza tym jak dłużej pograsz to zauważysz że scavy są tylko w określonych miejscach i poza nimi spotkać możesz wyłącznie scava gracza