Wpis z mikrobloga

Byłbym wdzięczny za poradę. Wykańczam aktualnie mieszkanie i prawdopodobnie jedna ze ścian nie została prawidłowo zagruntowana w którymś momencie, a miała tynki różnego typu (momentami były plamy innego tynku). Pech chciał, że jest to ściana, którą natychmiast widać pod światło (od okna), po wejściu do pokoju. Tak więc po pomalowaniu kilkukrotnie farbą nie złapała równo i było widać ciemniejsze plamy. Spróbowałem jeszcze dołożyć gładzi, którą wyrównałem i zagruntowałem, ale dalej było widać lekkie plamy, a przy np. zmoczeniu danego fragmentu wodą było widać że były miejsca, które schły szybciej. Próbowałem jeszcze dołożyć w te bardziej chłonne fragmenty gruntu, ale wtedy potworzyły się plamy gruntu.
Pytanie co teraz, bo jeszcze tego nie malowałem ponownie, ale na 80% znowu wyjdzie tragicznie. Dać grubą warstwę gładzi, którą potem równo zagruntuje? Czy może zdjąć złe warstwy i zacząć od podstaw, ale szkoda mi trochę ściany bo jest już w tym momencie równiutka, tylko chłonność zła.
#budownictwo #remont #remontujzwykopem
Pobierz rolerpl - Byłbym wdzięczny za poradę. Wykańczam aktualnie mieszkanie i prawdopodobnie...
źródło: comment_1620593218eVvI28KvYj9zfeVNd9mIQk.jpg
  • 9
@skaza ale teraz farbą na zacieki malować na tą ścianę o różnej chłonności i poziomie gruntu? Czy najpierw zetrzeć lekko miejsca gdzie jest za dużo gruntu? Wybrać jakąś porządną farbę, czy starać się na siłę dopasować firmę farby na zacieki do farby docelowej?