Wpis z mikrobloga

We tym tygodniu kończę terapię i mogę powiedzieć, że była to moja najlepsza decyzja w życiu.

Od zawsze moje relacje z ludźmi były bardzo dobre, ale z kobietami kończyło się moim cierpieniem, związki nie wychodziły, kilka było toksycznych, wszystkie te złe relacje zakończyłem ... dziś.

Nauka szacunku do samego siebie, również tego, aby inni mnie szanowali. A jeśli ktoś nie potrafi to znika z mojego życia. Jeśli ktoś mnie nie lubi to nie mój problem, ale jego. To tak abstrakcyjnie proste rzeczy, a jednocześnie bardzo trudne.

Umiejętność balansu życiowego, pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, umiejętność spędzania czasu z bliskimi bez myślenia, że tracę coś w zawodzie. Do tego perfekcjonizm czy umiejętność radzenia sobie z OCD.

Polecam strasznie terapię jeśli czujesz, że masz problem i nie umiesz sobie z nim poradzić.

#psychologia #terapia #relacje #psychiatria
  • 17
@mariusz-lichowski: U mnie największym problemem jest chyba przede wszystkim wstyd połączony z tym, że nie wiem nawet, co takiemu specjaliście miałbym powiedzieć. Próbowałem wiele razy odegrać taką rozmowę i przećwiczyć rzeczy, które miałbym powiedzieć specjaliście, ale nawet sam przed sobą nie umiem tego wszystkiego ubrać w słowa. Poza tym boję się braku zrozumienia i odesłania mnie z kwitkiem, że w sumie to nic mi nie jest i sobie wymyślam ( ͡
@cutecatboy: Analizowanie tego co masz powiedzieć mu nie do końca jest dobrym rozwiązaniem. Bo w praktyce scenariusz będzie pewnie inny. Uważam, że na początku przynajmniej potok myśli będzie najlepszy. Później dostajesz różne pytania i w ten sposób terapeuta/ka dowiaduje się więcej na Twój temat.

Jeśli czujesz, że problem istnieje i należy sobie z nim poradzić to on jest, nie może być tak, że sobie wymyślasz. Gdyby nawet tak było to oznacza