Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,

mam pewien problem z lękiem. Myślę, że nie jest jakoś super tragicznie, ale z pewnością odbija się częściowo na moim życiu. Mam 25 lat, moim problem jest lęk tak jakby przed oceną innych oraz ogólny lęk przed wydarzeniami, które się nie wydarzyły, a wydarzyć się mogą. Łatwiej będzie z przykładami. Np. jadąc samochodem pojawiają się myśli typu "a jak coś się stanie z autem, a jak spowoduje wypadek, a jak zarysuje komuś auto", no i ogólnie jest to robienie problemu z niczego, bo takie sytuacje się zdarzają, takie życie. Jednak taki lęk mi towarzyszy i nie mogę się go pozbyć. Często się pocę przez to pod paszkami. Kolejny przykład to załatwianie jakiejś sprawy np. ostatnio byłem w urzędzie i im bliżej do budynku to adrenalina rośnie mimo, że wchodzę mówię o co chodzi i składam wniosek i wychodzę. Nieraz przy wypełnianiu sprawdzam po kilka razy czy wszystko jest ok, a mimo to później rozkminiam czy aby napewno nie walnąłem błędu. Wykonywanie telefonu w celu umówienia się, albo załatwienia jakiejś sprawy - stres. Często odwlekam niektóre sprawy na później. Mam negatywne myśli, np. dostałem pracę (swoją drogą stresowałem się szukaniem, później czekaniem na telefon) i teraz już zakładam, że polegnę mimo, że nawet nie zacząłem. Takich sytuacji jest dość sporo. Chciałbym się tego pozbyć, bo to hamuje rozwój i po prostu źle się z tym czuję. Zdaję sobie sprawę, że to jest jakieś zachowanie patologiczne i próbuję coś sam z tym robić (gadka z obcymi, próbuję nie przekładać wszystkiego na ostatnią chwilę). No i oczywiście brak mi pewności siebie i kompleksy. To wszystko jest jakby moje drugie "ja", to pierwsze udaje w miarę normalnego gościa. Mam jakiś znajomych i jakieś tam życie towarzyskie. Kobiety brak, ale nie jest to dla mnie priorytet. Poza tym żadna by ze mną nie wytrzymała.

Jak zacząć bardziej wierzyć w siebie i mieć w------e? Jakiś trening? Ktoś jakoś sam to odwrócił? Szczerze wolałbym sam sobie z tym poradzić, nie wiem jak psycholog miałby mi pomóc. Rozmowa? Nie wiem jakie mają techniki, może ktoś uczęszczał?

#fobia #psychologia #strach

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6097b063fe0977000b8ae945
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach