Wpis z mikrobloga

Dzisiaj po raz pierwszy w historii Formuła E ścigała się na torze w Monako w takiej samej konfiguracji co F1. Z tego powodu pozwoliłem sobie porównać czasy F1 vs FE vs F2 vs GP3.

Zdobywca PP w Formule E António Félix da Costa uzyskał czas 1:31.317
Dla porównania podczas ostatniej wizyty F1 w Monaco 2019 Hamilton uzyskał czas 1:10.166 Czyli rezultat lepszy aż o 21 sekund niż elektryki.
Mało tego bolidy F2 w 2019 uzyskały czas na poziomie 1:20.676 czyli o 11 sekund szybciej niż FE.
Pójdźmy kawałek dalej i cofnijmy się do roku 2012, kiedy to ostatni raz w Monaco jeździła f3, jeszcze pod nazwą GP3. Zwycięzca kwalifikacji Aaro Vainio uzyskał czas 1:28.008, czyli o 3 sekundy szybciej niż FE, tylko że przypominam to wciąż był rok 2012, kiedy to aero w GP3 było na bardzo ubogim poziomie.

Podsumowując, jeżeli chodzi o czyste tempo FE póki co niema podjazdu do F1, dodatkowo na torze dłuższym niż Monako strata była by pewnie o wiele większa.
#f1 #formulae
  • 7
  • Odpowiedz
@KoolMietek: tak samo na testach w Walencji korzystano z krótszej wersji toru aby nie porównywać czasów do F1, które też tam kiedyś testowała. Nie mniej jednak ta inna szukana w Monaco nie wpłynęła jakoś znacząco na to moje amatorskie porównanie xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@tumialemdaclogin: spoko że porównałem, nie rozumiem tylko dlaczego ludzie oczekują od FE że będzie miała zaraz czasy zbliżone do F1 i jak nie ma to plują jadem lol.
  • Odpowiedz