Wpis z mikrobloga

Hej kochane wykopki, stoję pod wielkim dylematem który zdecyduje o mojej przyszłości, każdy dzień myślę o podjęciu jakieś decyzji, ale zwykle jestem otoczony różnymi ludźmi, najbardziej bliskimi którzy od niej mnie odtrącają, chciałbym się naradzić więc Was j byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Otóż sprawa wygląda tak, że chciałbym zmienić swoje dotychczasowe życie przegrywa, który pracuje na magazynie po 10h dziennie wracając do domu w którym w 90% czasu są krzyki, kłótnie spowodowane głównie przez rodzicielkę, zwykle są to wyimaginowane problemy. Sam mam pasje (grafika) na której zarabiam dodatkowo po pracy z około 4000 zł miesięcznie, mógłbym myślę więcej, gdyby nie ograniczenie pracy na magazynie, nie pisze żeby się chwalić z tylko jest to kluczowa informacja do mojego ostatecznej zagwostki.
Chciałbym w pełni poświęcić się pasji, do końca miesiąca muszę podjąć decyzję, odnośnie dalszej pracy na magazynie, ale sam myślę nad tym żeby w pełni poświęcić się pracy, założyć firmę, wyprowadzić się z domu do jakiegoś małego mieszkania i tam działać, rozwijać się i być uwolnionym od problemów z mojego domu. Sam nad tym myślę każdego dnia, myślę że jest to decyzja która wypływa z mojego serca, ale rozum też mam bo mam zabezpieczenie 40k do przodu, żeby w ciemniejszych godzinach przetrwać. Rodzice śmieją się z mojego pomysłu, tata mówi co ja będę robił, jak założę firmę, co to wgl jest za pracą, nie rozumie tego, czuję od nich drwiny ze mnie, ale maskują to głupimi pytaniami, ale niestety jestem na nich podatny i ich zdania są właśnie tymi życiowymi kłodami, na których się zatrzymuje. Sami pracują fizycznie, całe życie, gospodarstwo, wieś itd nie mam im tego za złe, ale mogliby chociaż nie odtrącac mnie od mojego game changera i mnie chociaż wesprzeć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pomóżcie mi wykopki co robić, jaką decyzję podjęli byście, może ktoś z Was ma podobne doświadczenie co do takiej decyzji? Bardzo dziękuję za każde słowo
#przegryw #pytanie #wyprowadzka #toksycznamatka #samotnosc #depresja #zmiana #wychodzimyzprzegrywu #wies #praca #pracbaza
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiwalk8198: ziomek uciekaj z tego domu i spełniaj się w pasji. Jak nie teraz to kiedy? Serio nie stój w miejscu Bo się ockniesz za 10 lat nadal na wsi u boku starych. Gdybym posłuchała rodziców to bym skończyła właśnie zawodówkę, a tak to za rok będę technikiem weterynarii, a jak dobrze maturka pójdzie to i na studia pójdę.
@Gajusz_Fiucjusz: słuchaj przez całe życie siedziałem tak na prawdę w jednym pokoju, moja psychiczna pewność siebie była zawsze rozjebywana przez początkowo nadopiekuńcza matkę, jestem słaby w podejmowaniu decyzji, ale cały czas się uczę, wiem że dla wielu was to może być śmieszne, ale nadal jest to trudne
@kiwalk8198: Mój ojciec miał na mnie #!$%@? całe życie, a matka jak nie była nadopiekuńcza to toksyczna. Radzę ci stamtąd #!$%@?ć i nie oglądać się za siebie. Będzie ciężko, ale musi być żebyś się nauczył samodzielności, nie? Mam tak samo jak ty, ale bez pasji i góry siana. Masz szanse jaką ja bym chciał mieć.
@kiwalk8198: Powiedz co Cię, poza barierą psychiczną, powstrzymuje? Ja sam uważam że im szybciej wykonasz ten krok, tym lepiej, zanim w tym #!$%@?łku zepsujesz se psyche już całkowicie. Poza tym, stary, masz 40k, dla mnie tyle pieniędzy to istny kosmos, sam mam odłożone 8k i już jestem zdecydowany aby w tym roku wyprowadzać się do miasta w ciemno. Plan jest taki żeby wprowadzić się do pokoju w mieszkaniu gdzie już mieszka
@kiwalk8198: Idź w stronę grafiki. Nowa firma to małe koszty ZUS itp przez dwa lata. A zawsze będziesz mógł wrócić na magazyn. Nawet z doskoku jeśli akurat mało zleceń z grafiki będzie. Masz kasę dasz radę.
@kiwalk8198: Starzy nie rozumieją z całym szacunkiem wyższych progów i ambicji jakie posiadasz. Po twoim opisie widze ze grafika to poważna sprawa i jeśli czujesz potencjał to idz w to. Twoi starzy nie ogarniają takich górnolotnych rzeczy bo dla nich pewnie norma było #!$%@? u Janusza, ciężka praca i z tym im się to kojarzy. W razie czego zawsze możesz znaleźć sobie prace w magazynie o to chyba nietrudno. A jak
@kiwalk8198: Jeśli z grafiki po godzinach zarabiach 4k, to nie ma nad czym się zastanawiać. Pracując full-time wyciągniesz pewnie 2x tyle, c'nie? Co w ogóle robisz dokładniej, bo zarobki w grafice więcej niż przyzwoite?