Wpis z mikrobloga

@Trolljegeren: mało to było takich co mówili, że napewno wybiorą Polskę żeby później grać dla Niemiec, Francji, Anglii jak tylko się nadarzyła okazja? Po pierwsze niech zrobi coś więcej niż nabije obrońcę rywala, po drugie jakby mu się udało zrobić karierę to mogę się założyć że wybierze Włochy
@drim: pewnie gdyby nie olanie takiej gwiazdy to pzpn nigdy by nie ogarnął dupska żeby zadbać jakoś o polaków za granicą, a tak przynajmniej są jakieś plusy. Pewnie jakby Podolski grał dla na, a nie dla Niemiec, to tam byłby płacz jak teraz że do szczęścia brakuje im tylko klasowego napastnika, kto wie może nie wygraliby tego co wygrali z nim. Ale- było minęło, niech się cieszą, może i nam się
@rzaden_problem: kiedys czytalem na weszlo tekst o polonijnych trenerach w Niemczech, trenerach w weekendowych w amatorskich polonijnych klubach, skautach amatorach co skautuja polskie dzieciaki od 8 roky zycia do 15/16 roku zycia

Wszystko za wlasna kase/ ewentualnie jakies deale z niemieckimi klubami z I/II/III ligi w zamian za pierwszenstwo w wylowieniu talentu

Zasadniczo teza sie przebijała: PZPN ma w dupie wszystkie dzieciaki polskich imigrantów , ktore trenuja w klubach niemieckich-zero zainteresowania,
@nobrainer: a co pzpn powinien robić z dziesiątkami tysięcy dzieci imigrantów? ( ͡º ͜ʖ͡º) Chyba to o to chodzi, żeby łapać duże ryby jeśli czują jakąś więź z Polską, a nie marnować środki na ławice szprotek. Ja z tego co widziałem max 3 lata temu to pzpn właśnie organizował coś dla perspektywicznych ~15+ poza granicami, jakieś spotkania do tego gdy mogli to pojawiali się reprezentanci, organizacja
@kwk200: Tak, młody Podolski po zadeklarowaniu chęci gry dla Polski nie otrzymał żadnej gwarancji, zapewnienia czy nawet zainteresowania ze strony PZPN i miał posłusznie czekać do sierpnia aż się namyślą(deklarację składał chociażby w grudniu 2003) albo zostawią go na lodzie. Niemcy nie namyślali się długo i woleli Podolskiego zamiast Schweinsteigera. Jak masz te 18 lat to chcesz zagrać na Euro bo to wielkie wyróżnienie, a nie czekać łaskawie aż wielki naród