Wpis z mikrobloga

@nalej_mi_zupy: Na pewno dzięki lepszym filmikom startu rakiet kupią samochody. Z resztą nie masz świadomości że Tesla od dawna nie potrzebuje popytu na samochody bo te są dużo wieksze niż oni są w stanie produkować. Kolejki do samochodów są ogromne a często odsprzedawane nawet. Przecież oni rok temu otworzyli jedną wielka fabrykę w Shanghaiu, teraz budują dwie w USA i Niemczech. Od trzech lat nie rozpoczynają produkcji ciężarówek semi ani roadsterów,
bo te są dużo wieksze niż oni są w stanie produkować


@NiechWamKaczorSrubeDokreci: Hm, pomyślmy dlaczego?

Może właśnie dlatego że to firma ze świetnym produktem oraz świetnym PRem i rzeszą fanów która robi im darmową reklamę?

A tak poza tym promocja SpaceX to nie tylko promocja marki Elon. To też popularyzacja lotów kosmicznych wśród Amerykanów i nie tylko - a to oznacza więcej potencjalnych inżynierów pracujących dla nich mimo drakońskich (ponoć) warunków
@NiechWamKaczorSrubeDokreci: to skoro nie masz pewności to czemu piszesz jakbyś miał pewność?

"Tak, ale nie będą wyciągać i składać wam filmików na yt" -> "Tak, ale wydaje mi się, że nie będą (...)"

Masz, FTFY. Język polski nie jest aż tak trudny, parę dodatkowych słów i można przekazać całkiem złożone myśli.

Na co ja mogę odpowiedzieć: według mnie źle ci się wydaje, ale pożyjemy zobaczymy.
@cebuula: raczej nie, z SN 11 chyba nie ma zadnych plynnych fragmentow lotu i nie wiadomo do konca w ktorym momencie sie rozwalil (w sensie space x pewnie ma rejestratory lotu, ale nie ma maja pewnie jakichs ciekawych nagran, ktore wartaloby wrzucic do neta, zeby uzupelnic lot SN 11)
Od trzech lat nie rozpoczynają produkcji ciężarówek semi ani roadsterów, a od 1,5 roku czeka ponad 600tys. zamówień na Cybertrucki. Bo nie mają mocy przerobowej żeby je produkować.


@NiechWamKaczorSrubeDokreci: Tu nie chodzi o moce produkcyjne fabryk tylko o dostępność akumulatorów. Musk cały czas podkreśla, że semi jest już gotowe a cyber w zasadzie też ale produkcję rozpoczną dopiero jak będą mieli zagwarantowane dostawy akumulatorów, tak żeby wystartować z odpowiednim volumentem produkcji