Wpis z mikrobloga

#katowice #nieruchomosci #krajzdykty
Miałem w piątek pojawić się na licytacji lokalu od komornika, dziś byliśmy umówieni na oględziny domu. Przyjeżdżam a tam się okazuje że mimo zapewnień kancelarii o braku lokatorów bytuje sobie dłużniczka z 2 kaszojadów na dodatek w widocznej ciąży, Pan asesor tylko stwierdził "takie są warunki jak Pan widzi"
Gdzie my #!$%@? żyjemy że urzędnik pozwala sobie tak lecieć w uja (_ )
https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/530711
T.....o - #katowice #nieruchomosci #krajzdykty
Miałem w piątek pojawić się na licyta...

źródło: comment_1620207515VTtqg9yTNeGuxlf6bBydEd.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 382
@MrPickles: da się szybko eksmitować taką babę z bombelkami, ale jest to dodatkowy koszt na poziomie 6-8 000. Pod Warszawą jest "hotel" z kontenerów, gdzie właściciel mieszkania wynajmuje lokatorom "lokum" i lokatorzy z automatu muszą się tam przeprowadzić, po miesiącu właściciel hotelu ich wywala, albo wywozi kontener z placu i po temacie. Znajomy robi w taki sposób flipy i dobre na tym wychodzi.
  • Odpowiedz
Nie wierze w takie rzeczy. Wszystko widać w księgach wieczystych, dostępne w Internecie.


@wezsepigulke: Agencja Rynku Rolnego nie istnieje chyba 4-5 lat, a historia jest sprzed jakichś 10 lat. Druga sprawa, nawet teraz, na aktualizację ksiąg (przynajmniej w Krakowie i okolicach) czeka się ~ 10 miesięcy, i tutaj niektórzy "w pośpiechu" próbują czarować.
  • Odpowiedz
@100piwdlapiotsza i jesteś absolutnie pewny, że to działa? Ciężko mi w to uwierzyć, że madka z gówniakami tak łatwo da się wyeksmitować do baraków w dobie Covida.

Ale zapisze sobie te informacje na przyszłość, gdybym planował zakupić tego typu mieszkanie i dokładnie to sprawdzę.
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: Urzędnik ma to w piździe bo to nie jego kasa.
Takie działanie jest na szkodę dłużnika, tzn sam sobie szkodzi, zamiast się grzecznie wyprowadzić i nie robić problemów to swoim działaniem skutecznie zbija cenę.

Można kupić nieruchomość z lokatorem, przychodzisz z 20 000zł w portfelu, mówisz grzecznie że to dostaną jak się wyprowadzą, bez krzyku i w szybkim tempie, pakują manatki i przy wyprowadzce dajesz im 20k i masz kłopot
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@MrPickles: tak działa. Pooglądaj na YT kanał Państwo Piesto. Daniel robi tak od kiedy zaczął się bawić we flipy. Nawet opisuje to w jednym z filmów, choć nie wiem, czy na swoim kanale, czy gdy był gościnnie na filmie u kogoś. A "hotel" o którym pisałem jest pod Radzyminem i grubo funkcjonuje.
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: gwoli ścisłości - Komornik Sądowy nie jest urzędnikiem (urzędnicy chcieliby tyle zarabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)), tylko funkcjonariuszem publicznym.
Z ciekawości, który to komornik z Katowic?

@PanMihau: ten urzędnik, a raczej funkcjonariusz publiczny nie powinien mieć tego "w piździe", bo sam ma z tego kasę i to bardzo grubą.
  • Odpowiedz
lokatorzy z automatu muszą się tam przeprowadzić


@100piwdlapiotsza: a który to automat ich tam siłą przeniesie? Już widzę jak policja siłą wypycha babę z bombelkami z mieszkania i odwozi do innego.
  • Odpowiedz